Za tydzień mammografia w Radzionkowie


We wtorek 15 stycznia, w Radzionkowie będzie można wykonać  mammografię. Mammobus stanie przy Centrum Kultury “Karolinka”. Badanie skierowane jest dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały badania.

Panie, które spełniają ten warunek przebadają się na koszt Narodowego Fundusz Zdrowia. Pozostałe kobiety, nieobjęte programem profilaktycznym, mogą wykonać badanie piersi odpłatnie. Cena wynosi 80 zł.Zapisy na badanie pod numerami telefonów: 42-254-64-10 lub 517-544-004 oraz na stronie www.medica.org.pl.

Przypomnijmy też, że badania mammograficzne będzie można również przeprowadzić w Kaletach. Mammobus będzie na panie przy urzędzie 24 stycznia. Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania należy wcześniej zarejestrować się pod numerem tel. 58-666-24-44 lub na www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego warto przygotować dowód osobisty przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

U kobiet powyżej 40. roku życia mammografię uważa się za podstawowe badanie służące do wykrywania raka piersi. Zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi, dlatego badania powinny być regularne, by wykryć zmiany we wczesnym stadium. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

(eka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.