Walentynkowy spacer dla psów i ich opiekunów

11 lutego w okolicy zalewu Nakło-Chechło odbędzie się walentynkowy spacer dla psów i ich opiekunów. Trasa będzie liczyła ok. 8 km. Wydarzenie organizuje Agnieszka Kosak, tarnogórzanka i autorka bloga o tym, gdzie spędzić czas wolny lub wakacje z psem. 

– Wszystko zaczęło się oczywiście od psa. Tija jest moją inspiracją, bo właściwie gdyby nie ona, to nie byłoby bloga. Kiedy skończyła rok, pojechaliśmy na pierwsze wspólne wakacje. Długo szukaliśmy miejsca, które będzie przyjazne dla psa. Ważne było również to, by nie jechać zbyt daleko, bo nie wiedzieliśmy jak Tija zniesie długą podróż samochodem. Postawiliśmy na Karkonosze: szlaki przyjazne psom, bliska odległość od Gliwic, gdzie aktualnie mieszkamy. Było świetnie. Właśnie na szlaku, podczas zdobywania Śnieżki narodził się pomysł pisania bloga – wspomina Agnieszka Kosak. Wcześniej bez większych efektów szukała w internecie odpowiednich miejsc na wypad z psem. Oprócz prowadzenia bloga nawypadzpsem.pl Agnieszka Kosak organizuje też raz w roku Gliwicki Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy oraz Spotkania Psów Blogerów. To nie wszystko. – Stopniowo w w naszej dzielnicy udało się zbudować psią społeczność i wspólnie wywalczyć w Gliwicach w Trynku wybieg dla psów – opowiada.

Walentynkowy spacer nad Nakłem-Chechłem

W lutym III edycja walentynkowego spaceru odbędzie się nie w Gliwicach, a w sąsiedztwie zalewu Nakło-Chechło. – W Tarnowskich Górach już nie mieszkam, ale zawsze chętnie tu wracam – podkreśla. Ulubione miejsca na spacer z psem w powiecie tarnogórskim to repecki park, zalew i park w Świerklańcu. Te dwie ostatnie lokalizacje odwiedzają raczej poza sezonem. Blogerka poleca także okolice Gliwic – lasy w Pilchowicach, Sierakowicach czy Rudach Raciborskich. Za bardzo przyjazny psom uważa Beskid Śląski.

Zdaniem Agnieszki Kosak w Tarnowskich Górach przydałby się wybieg dla psów, miejsce, gdzie mogłyby się wybiegać po spuszczeniu ze smyczy i miałyby kontakt z innymi psami. Docenia też działania grupy TG Know Hau, która prowadzi akcję oznaczania miejsc przyjaznych psom: od lokali gastronomicznych, przez sklepy, firmy, czy instytucje publiczne jak tarnogórska biblioteka, gdzie można zabrać pupila.

III Gliwicki Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy odbędzie się w niedzielę, 11 lutego w okolicy zalewu Nakło-Chechło.  Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Warto więc pośpieszyć się ze zgłoszeniem. Punkt zbiórki to Bar u Fridka przy ul. Rekreacyjnej 406. Od godz. 11.30 będzie można się zarejestrować i odbierać pakiety z niespodziankami dla czworonogów. Spacer rozpocznie się o godz. 12. Trasa poprowadzi częściowo asfaltową ścieżką, ale też leśnymi duktami. Do pokonania będzie ok. 8 kilometrów. Tempo zostanie dostosowane do wszystkich uczestników, jednak spacer przeznaczony jest głównie dla psów zdrowych i aktywnych. Zapisy odbywają się drogą e-mailową, pod adresem: nawypadzpsem@gmail.com. Trzeba podać imię i nazwisko, imię psa, jego rasę i wiek oraz liczbę osób towarzyszących. W tym roku organizatorzy przygotowali konkurs fotograficzny z nagrodami. Przewidywane zakończenie spaceru ok. godz. 14

 

Alicja Jurasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.