W Tarnowskich Górach otwarto punkt NFZ

Dzisiaj w Tarnowskich Górach uroczyście otwarto Punkt Obsługi Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Siedziba znajduje się blisko tarnogórskiego Rynku, w budynku przy ulicy Piastowskiej 1.

– Otwarcie tego punktu wpisuje się w strategię NFZ: chcemy być bliżej pacjenta, chcemy pomagać ludziom. Wiemy, że jest bardzo duża grupa osób, która nie jest przygotowana do korzystania z portali internetowych. Tarnowskie Góry są dobrze skomunikowane, dlatego mieszkańcom okolicznych miejscowości łatwo będzie tutaj dostać – mówiła Bożena Gil, zastępca dyrektora ds. służb mundurowych i sprawa świadczeniobiorców.

Mieszkańcy województwa mogą korzystać z usług w czterech delegaturach NFZ: w Bielsku-Białej, Częstochowie, Piekarach Śląskich oraz Rybniku. Ponadto do tej pory w naszym województwie było też do dyspozycji 15 punktów obsługi. Punkt w Tarnowskich Górach jest 16.

Co można załatwić w Tarnowskich Górach? Otrzymać Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (KUZ), Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, zaopatrzyć się w środki pomocnicze oraz przedmioty ortopedyczne oraz zweryfikować ubezpieczenie.

Jak mówi szefowa delegatury w Piekarach Śląskich, której podlega tarnogórski punkt, placówka na razie skupi się na zachęcaniu pacjentów do zakładaniu profilu zaufanego, konta pacjenta i promowaniu e-recepty. Poza tym pracownicy NFZ włączą się w akcje profilaktyki zdrowotnej prowadzone przez placówki medyczne w Tarnowskich Górach.

Przypomnijmy, że z usług punktu może korzystać każdy ubezpieczony w NFZ, nawet jeśli mieszka w innym województwie.

Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16.

Elżbieta Kulińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.