W GCR Repty rozpoczęła się rehabilitacja osób, które przeszły koronawirusa

W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji “Repty” ruszyły przyjęcia osób, które przeszły koronawirusa i wymagają rehabilitacji. Pacjenci, którzy chcą skorzystać z pomocy, muszą mieć skierowanie od lekarza.

Stacjonarnie i w domu pacjenta

– Jesteśmy pierwszym na Śląsku i jednym z pierwszych w kraju ośrodków rehabilitacyjnych gotowych do realizacji ogłoszonego przez ministra zdrowia programu rehabilitacji – poinformowała dyrekcja GCR “Rety”. – Mamy odpowiednie kadry, zaplecze oraz doświadczenie, bo od końca ubiegłego roku, jako pierwszy ośrodek na Śląsku wdrożyliśmy rehabilitację pocovidową dla pacjentów kierowanych tu m.in. z ośrodków leczenia chorób płuc.

GCR chce rozszerzyć ofertę. – Oprócz tego, że rehabilitujemy pacjentów stacjonarnie, zamierzamy to robić w dziennym ośrodku, chcemy też otworzyć poradnię, rehabilitować ludzi w domu – mówi Norbert Komar, dyrektor GCR “Repty”.

Rehabilitację refunduje NFZ

W ośrodku w Reptach będzie 50 łóżek dla pacjentów po koronawirusie. Podobne miejsca powstają również w szpitalu płucnym w Pilchowicach i Centrum Rehabilitacji i Reumatologii w Ustroniu.

“Narodowy Fundusz Zdrowia, zgodnie z poleceniem ministra zdrowia, przygotował kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19. Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. Za każdy dzień leczenia NFZ zapłaci 188 zł. Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania. Skierowanie wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19” – informuje NFZ.

Elżbieta Kulińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.