Umowa podpisana. Wszyscy wszystkim pogratulowali

Dzisiaj w szpitalu powiatowym w Tarnowskich Górach doszło do podpisania umowy o przekazaniu dotacji z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na adaptację nieistniejącej już kuchni szpitalnej na blok operacyjny i sterylizatornię.

Na uroczystości byli obecni pracownicy szpitala, przedstawiciele zarządu powiatu tarnogórskiego ze starostą tarnogórskim Krystyną Kosmalą włącznie oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Barbara Dziuk, Wojciech Szarama i Bożena Borys-Szopa, która w kampanii wyborczej obiecała władzom powiatowym tę dotację.

Powiat otrzyma od państwa 6 mln zł, drugie tyle musi wyłożyć z własnego budżetu, bo szpitala nie stać na tak kosztowną inwestycję. Notabene placówka po kilku latach względnej stabilizacji znów zaczęła się zadłużać i to w bardzo szybkim tempie. Już wiadomo, że w ubiegłym roku wygenerował grubo ponad 6 mln złotych długów. W podobnej sytuacji są inne powiatowe szpitale.

Dzisiaj o tym jednak nie wspominano. Za to były gratulacje, uśmiechy, kwiaty i tort z napisem „Blok operacyjny – pierwsze cięcie”.

 

Elżbieta Kulińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.