Udało się zebrać pieniądze dla Dawida

Zakończyła się zbiórka pieniędzy na zakup procesora dźwięku, dzięki któremu Dawid Brzęczek, 16-latek z Tarnowskich Gór, będzie słyszał.

O chłopcu pisaliśmy w październiku ubiegłego roku. Wtedy do naszej redakcji przyszli rodzice Dawida, prosząc czytelników Gwarka o pomoc. Ponieważ nie stać ich na sfinansowanie zakupu urządzenia kosztującego około 40 tys. zł, ogłosili zbiórkę na portalu charytatywnym siepomaga.pl. Ostatnio okazało się, że tą drogą udało się zebrać ponad 35 tys. zł.

Dawid jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia. Chłopak ma wiele niepełnosprawności i m.in. ma wszczepiony implant słuchowy co wiąże się z noszeniem zewnętrznego procesora dźwięku. Bardzo źle reaguje, gdy traci kontakt słuchowy z otoczeniem. Jednocześnie, jako dziecko niepełnosprawne, nie potrafi zrozumieć co się z nim dzieje, gdy nic nie słyszy.

W ubiegłym roku Dawid zaczął korzystać z wypożyczonego procesora dźwięku do implantu słuchowego bo jego własny został uszkodzony. To było dla rodziny bardzo stresujące: bali się, by nie doszło do zniszczenia urządzenia, za który odpowiadali finansowo. Uznali, że rozwiązaniem tej sytuacji będzie kupienie zastępczego procesora. Pod koniec stycznia na stronie Fundacji Siepomaga pojawił się komunikat: “Mamy do przekazania wspaniałą wiadomość. Rodzinie udało się zebrać brakującą kwotę dla swojego synka. Pieniądze od tej chwili nie stanowią już przeszkody. Bardzo się cieszymy i ściskamy kciuki za Dawida!”.

Zbiórkę wsparły 503 osoby.

(eka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.