Uczniowie piją kranówkę

W pięciu tarnogórskich szkołach pojawiły się źródełka wody, czyli kraniki z… kranówką. To część projektu “H2O to jest to!”.

Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Veolia Polska. – To bardzo ważne, by dbać o zdrowie i kondycję fizyczną naszych dzieci i odpowiednie nawodnienie organizmu, co poprawia również koncentrację – mówi Anna Tronina, członek zarządu fundacji. Podkreśla, że woda z kranu jest zdrowa i ma dobrą jakość. Dodaje, że 5 źródełek wody pitnej jest pod stałym nadzorem laboratoryjnym.

Źródełka w szkołach

Źródełka są w szkołach podstawowych nr 13 w Strzybnicy, nr 15 w Starych Tarnowicach, nr 11 w Bobrownikach Śląskich, nr 12 w Reptach Śląskich i nr 3 w centrum miasta. W sumie ok. 2,5 tys. uczniów ma nieograniczony dostęp do wody pitnej. Anna Tronina podkreśla, że realizację projektu wspierał tarnogórski samorząd, zaangażowali się też wolontariusze z PWiK.

Podsumowanie projektu “H2O to jest to!” było w SP 3 – 22 marca, w Światowym Dniu Wody. Między innymi rozstrzygnięto konkurs na przygotowanie i przeprowadzenie kampanii informacyjnej “Dlaczego warto pić wodę kranową”. Wyróżnienie w kategorii klasy I-III otrzymali wszyscy uczniowie klasy IIIe z SP 13, a klas IV-VII – uczniowie klasy VIIa z SP 3: Mateusz Pokojski, Mateusz Kasperczyk, Juliusz Gulba. (esp)

(esp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.