Szpital Tarnowskie Góry. Tomografia w kontenerze

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym przy ul. Pyskowickiej stanie nowy tomograf komputerowy.

W połowie roku Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach kupiło tomograf komputerowy Revolution EVO firmy GE Healthcare. Urządzenie kosztowało 2,6 mln złotych i trafi do Zakładu Radiologii szpitala podobnie jak nowy aparat RTG z ramieniem C za 350 tys. zł.

Zanim jednak nowoczesny sprzęt stanie w pracowni, konieczny jest remont pomieszczeń, w tym wzmocnienie stropu. Przez czas trwania remontu, badania będą się odbywały w tymczasowej pracowni tomografii komputerowej. Kilka dni temu obok szpitala stanął 14-tonowy kontener. W jego wnętrzu znajduję się  gotowa pracownia.

Zastępczy tomograf nie został jeszcze uruchomiony. Szpital musi dopełnić jeszcze kwestii formalnych, w tym uzyskać decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Katowicach, będącą pozwoleniem na stosowanie urządzenia wykorzystującego promieniowanie jonizujące w realizowaniu diagnostycznych procedur medycznych.

Planowane uruchomienie maszyny to pierwszy tydzień października. Do tego czasu pacjenci wymagający tego rodzaju badania są transportowani do innych jednostek.

(eka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.