Romantyzm, lekkość, minimalizm, czyli makijaż idealny

W nadchodzącym sezonie ślubnym nadal królować będą style boho i glamour. Jednak wizażyści zaznaczają, że w makijażu ślubnym od trendów, ważniejsza jest osobowość panny młodej oraz charakter uroczystości.

– W 2018 r. w trendach ślubnych dominować będzie romantyzm, lekkość, minimalizm i nowoczesność. Ciągle modny będzie styl boho i glamour, ale zauważalny będzie także powrót do lat 70. oraz stylu vintage. Wśród kolorów, w zależności od stylu, przeważać będą butelkowe zielenie, brązy, złoto oraz rozbielone odcienie różu, moreli czy brzoskwini – mówi Ewa Król-Praska, kosmetyczka i wizażystka z Tarnowskich Gór.

Przygotowania

By w dniu ślubu cieszyć się idealnym makijażem, przyszła panna młoda powinna kilka miesięcy wcześniej pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji cery. Chodzi tu nie tylko o konkretne zabiegi kosmetyczne, ale także zmianę złych nawyków żywieniowych. Należy pamiętać choćby o tym, że podstawą każdej zdrowej cery, jest dostarczenie organizmowi dużych ilości wody.

Ponadto bardzo ważna jest szczera rozmowa klientki z wizażystką. Jedno z pytań, na które przyszła panna młoda musi sobie odpowiedzieć, dotyczy intensywności makijażu. Bardziej wyrazisty będzie się dobrze prezentował na zdjęciach, ale panna młoda niekoniecznie musi się w nim dobrze czuć. –  Z tego powodu często panny młode decydują się na rozwiązanie pośrednie. Dlatego wizażystka ma niełatwe zadanie do wykonania – dodaje.

Test

Przed ślubem należy udać się do kosmetyczki na makijaż próbny. Najlepiej zrobić go rano, by klientka miała możliwość obserwowania go przez cały dzień, w różnym oświetleniu. Warto też go wówczas fotografować. Innymi słowy, makijaż należy przetestować. – Kiedy już wyciągniemy jakieś wnioski, musimy odważnie powiedzieć wizażystce, co nam się podoba a co nie, jak zachowywały się w relacji z naszą cerą zastosowane kosmetyki. Trzeba umieć skrytykować makijaż. Jeśli klientka będzie szczera, makijaż na dzień ślubu będzie idealny – zachęca tarnogórska wizażystka.

Makijaż a bukiet

Najważniejsze w makijażu jest podkreślenie oczu, co można zrobić nawet przy najbardziej naturalnej stylizacji. Powieka nie powinna być zbyt kolorowa, co wcale nie oznacza, że zastosowane cienie stworzą nudny wygląd. Choć obecnie najmodniejsze są kolory takie jak brąz, złoto, pomarańcze i róże, można pokusić się o wprowadzenie także innych. – Makijaż można dopasować do koloru  kwiatów w bukiecie ślubnym, np. wprowadzając fiolet na powieki. To samo dotyczy koloru ust. Panny młode powinny większą uwagę przywiązywać do tego, by kwiaty współgrały z cerą, podkreślały kolor oczu. Prawidłowo dobrana barwa dodatków oraz kwiatów, wydobędzie piękno panny młodej – uważa Ewa Król-Praska.

Jeśli zdecydujemy się na delikatnie podkreślone oczy warto, dla kontrastu, zastosować pomadki w intensywniejszych kolorach. Dla tych pań, które nie chcą aż tak eksponować ust, poleca się  jaśniejsze odcienie z nieco ciemniejszym konturem, by nie wyglądały jak niedomalowane.

Gęsto

Zgodnie z obowiązującym trendem, także brwi powinny mieć jak najbardziej naturalny kształt. W modzie są brwi gęste, dlatego wypełnia się je kolorem dopasowanym do odcienia włosków. Mimo to brwi przed ślubem także należy poddać co najmniej regulacji lub hennie z regulacją. Ich “dzikość”, powinna pozostać pod kontrolą. Warto o tym pomyśleć na kilka miesięcy przed ślubem, by kosmetyczka miała czas na nadanie im odpowiedniego kształtu. Gęste powinny być także rzęsy, do których warto dokleić sztuczne kępki.

By makijaż przetrwał jak najdłużej, do ślubnej torebki warto oprócz szminki i pudru, zabrać bibułki matujące, które ściągają sebum z twarzy.

Makijaż ślubny powinien wytrzymać minimum 24 godziny. Dlatego wykonuje się go kosmetykami odpornymi na ścieranie oraz wodoodpornymi.  Na koniec wizażystka utrwala całość fikserem. – Niestety, jeśli cały makijaż nie będzie wykonany prawidłowo, fikser nic nie pomoże. Dlatego po makijażu próbnym nie stosuję utrwalacza, by klientka mogła przekonać się, że makijaż będzie trwały nawet bez jego użycia – mówi kosmetyczka.

Hanna Kampa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.