Pumptruck przy szkole w Miasteczku Śląskim

Można na nim jeździć na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Dzieci nie mogły doczekać się jego otwarcia. Od 4 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 1 w Miasteczku Śląskim działa pumptruck.

Co to takiego? Tor z zakrętami i muldami. Wyrabia refleks, zmysł równowagi i oczywiście poprawia kondycję. Otwarto go przy budynku dawnego gimnazjum, przy ul. Dworcowej 8. Mimo że powstał na terenie szkoły, jest ogólnodostępny. Na razie w godzinach pracy placówki, czyli od poniedziałku do piątku, w godz. 8-20. Z czasem będzie można z niego korzystać także w weekendy.

– Dzieci nie mogły się już doczekać jego otwarcia – mówi Ewa Tempich-Garczarczyk dyrektor SP 1. Zwraca uwagę, że tor jest modułowy – można go rozbudowywać, a w razie potrzeby nawet przenieść w inne miejsce. Ma też bezpieczną, elastyczną nawierzchnię. To inwestycja finansowana z budżetu miasta.

Ewa Tempich-Garczarczyk zauważa, że wielu uczniów przyjeżdża do szkoły na rowerze. Ten typ aktywności cieszy się więc popularnością. Do tego dochodzą amatorzy jazdy na rolkach, deskorolce czy hulajnodze. Jest więc szansa na to, że tor będzie cieszył się popularnością.

To kolejna propozycja miasteczkowskiej podstawówki na aktywne spędzenie czasu, oderwanie młodych ludzi od ekranu komputera czy smartfona. Co wbrew pozorom takie trudne nie jest, ale trzeba coś ciekawego zaproponować. Uczniowie grają też w siatkówkę, coraz popularniejszy jest hokej na trawie.

Na pumptrucku sportowo-rekreacyjne szkolne inwestycje się nie kończą. Kolejne na liście są boiska wielofunkcyjne i plac zabaw, które mają powstać przy szkole na ul. Dworcowej 5.

 

Agnieszka Reczkin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.