Przychodnia w Tworogu zostanie rozbudowana

O rozbudowie SPZOZ w Tworogu mówi się od kilku lat. W styczniu wreszcie ogłoszono przetarg na rozbudowę ośrodka i jeśli uda się wyłonić wykonawcę, prace powinny rozpocząć się wiosną. 

I ośrodek zdrowia, i gmina Tworóg wcześniej liczyli na dofinansowanie zewnętrzne. Ale w ubiegłym roku wojewoda śląski wydał negatywną opinię w sprawie rozbudowy, co przekreśliło możliwość ubiegania się o pieniądze unijne i opóźniło inwestycję. Ośrodek sfinansuje ją ze środków własnych, 150 tys. zł dołoży gmina Tworóg. Kosztorys opiewa na ok. 600 tys. zł. Jest już kompletna dokumentacja związana z budową, a sprawami przetargu zajmuje się kancelaria adwokacka z Chorzowa. – Jeśli uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg, planujemy, że rozbudowa ruszy najpóźniej w kwietniu i do końca października nowa część budynku będzie już stała w stanie surowym. Potem na wiosnę rozpoczną się prace wykończeniowe i od czerwca przyszłego roku nowe skrzydło będzie już działać – mówi kierownik SPZOZ lek. med. Małgorzata Sobol-Kluz.

Rozbudowa polega na dobudowaniu fragmentu budynku. Powiększenia wymaga przede wszystkim poradnia dziecięca z osobną rejestracją. Na piętrze będą się znajdować dodatkowe gabinety: jeden dla księgowości, pozostałe dla lekarzy. Plany obejmują też rozbudowę podziemi i więcej miejsca dla pogotowia ratunkowego. Zostaną tam powiększone okna oraz magazyn.

Małgorzata Sobol-Kluz zapowiada, że dla pacjentów rozbudowa nie powinna oznaczać większych utrudnień.

 

(aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.