Profilaktyka chorób prostaty. Bezpłatne badania


Każdego roku w Polsce raka prostaty diagnozuje się u ponad 15 tys. mężczyzn. To drugi pod względem zachorowań i trzeci pod kątem śmiertelności nowotwór złośliwy. Powoduje 5 tys. zgonów rocznie, a w ciągu ostatnich 30 lat zachorowalność na raka stercza wzrosła aż siedmiokrotnie.

Regularne wizyty u urologa pozwalają odpowiednio wcześnie wykryć ewentualną chorobę oraz podjąć stosowne leczenie.
25 maja w godzinach 8:00-14:00 w Specjalistycznej Poradni Urologicznej Szpitala Specjalistycznego im. Emila Michałowskiego w Katowicach odbędzie się Biała Sobota. W ramach bezpłatnej akcji profilaktycznej chorób prostaty, mężczyźni powyżej 50 roku życia będą mogli poddać się kompleksowym badaniom urologicznym, które pozwolą ocenić stan układu moczowego.
Specjaliści-urolodzy ze szpitala przy ul. Strzeleckiej 9 przeprowadzą następujące badania:
• wywiad i badanie lekarskie (w tym badanie palcem per rectum)
• sprawdzenie jakości życia za pomocą ankiety IPSS oraz QL
• USG (pęcherza moczowego, prostaty, nerek)
• wykonanie krzywej mikcyjnej oraz ocena zalegania moczu po mikcji
• pobieranie badań biochemicznych do badania (mocz, morfologia, PSA)
Wnioski z badania zostaną przesłane pacjentowi pocztą, wraz z wynikami badań biochemicznych oraz zaleceniami specjalisty urologa z oceną stanu zdrowia i wskazówkami na przyszłość.

Biała Sobota

To program bezpłatnych badań specjalistycznych, ukierunkowanych na wczesne wykrywanie nowotworów. Projekt realizowany jest z inicjatywy Szpitala Specjalistycznego im. Emila Michałowskiego w Katowicach przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

(red.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.