Prawie 15 tysięcy zł dla Mai

Prawie 15 tys. zł – tyle udało się zebrać podczas kiermaszu dla Mai Rachwalskiej z Kotów, który 10 grudnia odbył się w Krupskim Młynie. Impreza trwała zaledwie trzy godziny, ale w tym czasie działo się wiele. 

To był VII kiermasz i II charytatywne spotkanie kolędowe dla Mai. Głównymi organizatorkami była Schola z Krupskiego Młyna, ale gdyby zliczyć wszystkie osoby, które brały udział w przygotowaniach była ich prawie setka. “Kiermasz miał dwa centra dowodzenia. Pierwsze, lokalne to mieszkanie Ewy Kluby, które zostało przerobione na nasz sztab organizacyjny. A drugie centrum, globalne było w Wiśle i  prowadziła je Agata Proszewska na skalę całej południowej Polski” – relacjonowała na fanpagu Mai jej mama Barbara Rachwalska.

Na kiermaszu można było zakupić przepiękne ozdoby świąteczne, pierniki, nie brakowało ciepłych napoi i kiełbasek z grilla. Dla dzieci przygotowano sporo atrakcji, na czele z wizytą św. Mikołaja. Uczestników rozgrzewała muzyką tarnogórska grupa bębniarska Skarbnik z Havany.

Maja cierpi na zespół Retta, zaburzenie neurorozwojowe o podłożu genetycznym. Dzięki kiermaszowi ma zapewnioną ponad półroczną intensywną i wielokierunkową terapię. “Maja dzięki specjalistycznym zajęciom robi ciągłe postępy, bardzo dobrze funkcjonuje zarówno fizycznie, jak i psychicznie, emocjonalnie i intelektualnie. Mimo tego, że wada Mai jest chorobą postępującą, to ciągle nas zaskakuje nowymi osiągnięciami. To wynik ciężkiej pracy wszystkich terapeutów i zaangażowania wszystkich osób, które pomagają nam organizować zbiórki dla Mai. Dzięki nim możemy jej zapewnić te wszystkie zajęcia” – pisze jej mama.

(aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.