Postaw na zdrowie w Piekarach

Październikowa akcja “Postaw na zdrowie” realizowana przez Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych UM Piekary Śląskie trwa w najlepsze, a osób korzystających z badań przybywa. Już dziś chętni mogą wziąć udział w jeszcze jednym wydarzeniu, w trakcie którego będzie można uzyskać informacje dotyczące zagadnień związanych z ochroną zdrowia, ale to nie wszystko.

Urząd Miasta Piekary Śląskie wraz z piekarskim oddziałem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i partnerami akcji organizuje dzisiaj, 9 października, działania związane z utrzymaniem dobrego zdrowia.

W godzinach 10:00-14:00 przed budynkiem Urzędu Miasta przy ulicy Bytomskiej 84 prowadzone będą – organizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu – pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu i porady antytytoniowe. Ponadto chętni będą mogli przekonać się – dzięki użyciu narko- i alkogogli – jak wygląda percepcja kierowcy po zażyciu alkoholu i narkotyków. Dodatkowo piekarski WOPR, we współpracy z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizuje pokazy  udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Akcja Postaw na zdrowie została zorganizowana już po raz 6. Piekarskie placówki oferują szeroką gamę konsultacji lekarskich, m. in.: pediatryczne, neonatologiczne, ortopedyczne, dermatologiczne, rehabilitacyjne, okulistyczne, kardiologiczne, internistyczne, dietetyczne, laryngologiczne i urologiczne.

Program badań można znaleźć TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.