Porodówka w Trójce: nasz ślad w cyberprzestrzeni

Porodówka w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym im. dra Hagera w Tarnowskich Górach postanowiła się promować. W mediach społecznościowych powstała strona dedykowana przyszłym rodzicom. Warto na nią zajrzeć.

“Postanowiliśmy umieścić swój ślad w cyberprzestrzeni (…) Chcielibyśmy stworzyć dla Was miejsce, gdzie dzielić będziemy się nowinkami z życia tarnogórskiej porodówki oraz istotnymi informacjami, które ułatwią Wam przygotowanie się do porodu. (…) W porodzie nieważne są mury, ważna jest fachowa i życzliwa opieka oraz dobrzy ludzie, których znajdziecie na naszych oddziałach” – czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku oddziału ginekologiczno-położniczego WSP w Tarnowskich Górach, nazwanym Porodówka w tarnogórskiej Trójce – u nas dobrze się rodzi.

Ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego jest dr n. med. Adam Tiszler. Bloku porodowego w Tarnowskich Górach nie byłoby bez doświadczonego zespołu położnych.  Pacjentki nie mogą się ich nachwalić. “Wszystkie Panie wspaniałe! Zarówno na ginekologii jak i położnictwie. Kobiety- anioły!” – pisze jedna z nich. Położną oddziałową oddziału ginekologiczno-położniczego jest mgr Małgorzata Żółkiewicz.

Warto podkreślić, że oddział położniczo-ginekologiczny WSP, jak i oddział neonatologiczny posiadają 2. stopień referencyjności. Oznacza to, że: sprawuje opiekę nad ciężarnymi w ciąży zagrożonej, zajmuje się noworodkami: urodzonymi od 32. tygodnia ciąży, z niską masą urodzeniową (< 2600g), urodzonymi w ciężkiej zamartwicy, z zaburzeniami oddychania, u których konieczne jest monitorowanie czynności serca, czynności oddechowej i temperatury, podejrzanymi o chorobę hemolityczną w zakresie układu ABO i Rh.

Jako jeden z nielicznych szpitali na Śląsku tarnogórska placówka posiada system stałego monitorowania dobrostanu płodu MONAKO.

 

(eka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.