Ponad półtora miliona złotych dla GCR

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji “Repty” w Tarnowskich Górach otrzymało dotację na zakup wyposażenia i sprzętu medycznego. A to niejedyna dobra wiadomość dla pacjentów wymagających rehabilitacji neurologicznej i narządów ruchu.

162 nowe łóżka elektryczne wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi trafią na oddziały rehabilitacji neurologicznej i rehabilitacji narządu ruchu dzięki dotacji w wysokości 1,6 mln zł, jaką GCR przyznał Zarząd Województwa Śląskiego. – Dzięki otrzymanym funduszom możemy rozpocząć procedurę przetargową, która umożliwi wymianę wysłużonych łóżek niespełniających oczekiwań chorych i personelu. Dla pacjentów oddziałów rehabilitacji neurologicznej i narządu ruchu, odbywających wielotygodniową nieraz rehabilitację, właściwe łóżko szpitalne to więcej niż miejsce nocnego odpoczynku – informuje rzecznik prasowy GCR “Repty” Marlena Szastok-Gazda. Dotacja zostanie też przeznaczona na zakup elektromiografu. Nowoczesna aparatura umożliwi bardziej dokładną diagnostykę schorzeń układu mięśniowego i nerwowego.

To niejedyne zmiany, jakich mogą spodziewać się korzystający z oferty GCR. Za rok, w lipcu 2019, pierwsi pacjenci mają zostać zakwaterowani w nowym pawilonie szpitalnym. Obiekt zostanie przeznaczony na potrzeby oddziału rehabilitacji kardiologicznej, który obecnie mieści się w głównym budynku. Choć rozbudowa nie wpłynie na wzrost liczby pacjentów, spowoduje znaczną poprawę warunków pobytu na oddziałach rehabilitacji narządu ruchu i neurologicznej. Obecnie w nowym obiekcie trwają prace instalatorskie i wykończeniowe, jest  wykonywana elewacja. Przy szpitalu powstanie też nowy parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych, który ma być rozwiązaniem wieloletnich problemów z dojazdem do ośrodka.

Przypominamy, że budowa nowego pawilonu szpitalnego rozpoczęła się w czerwcu 2017 roku, kiedy informowaliśmy o uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego. Obiekt udało się wybudować do grudnia zeszłego roku. Koszt inwestycji oszacowano na 32 mln zł.

Obecnie GCR “Repty” dysponuje 560 łóżkami, przeznaczonymi dla 270 pacjentów wymagających rehabilitacji neurologicznej, 170 dla pacjentów kardiologicznych oraz 120 ortopedycznymi.

Agnieszka Gabała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.