Ponad 3 mln zł dla szpitala powiatowego. Na co?

Szpital online i konsultacje ze specjalistami z całego świata? Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach inwestuje w rozwój cyfrowych usług publicznych.

Porady w sieci

W ramach projektu ESKULAP, czyli Elektronicznego Systemu Komputerowych Usług Lekarskich i Aptecznych dla Pacjentów ma powstać portal, z którego będzie można pobrać dokumentację medyczną, zasięgnąć podstawowych porad zdrowotnych czy wyrazić opinię na temat pracy tarnogórskiego szpitala. W ramach projektu placówka ma nadzieję, że usprawniona zostanie współpraca pomiędzy szpitalem a firmami zewnętrznymi.

Wirtualny pacjent i telekonferencje

Kolejny punkt to system elektronicznej identyfikacji pacjentów, personelu i sprzętu na bloku operacyjnym, który ma zwiększyć bezpieczeństwo podczas zabiegów. Ma też powstać nowoczesna sala konferencyjna. Dzięki temu lekarze będą mogli się zdalnie konsultować ze specjalistami na całym świecie.

Projekt ma kosztować prawie 4 mln zł. Na jego realizację szpital otrzymał ponad 3,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Wszystko ma być gotowe w połowie 2023 roku.

(esp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.