Ponad 13 tys. zł na gabinety higienistek

Miasteczko Śląskie pozyskało rządowe pieniądze na wyposażenie gabinetów szkolnych higienistek. Choć bardziej przydałyby się na dodatkowe godziny pracy.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Miasteczku Śląskim ma do wydania 6420 zł, SP 2 w Żyglinie – 6700 zł. Na liście zakupów są m.in. sprzęt do badania wzroku, ciśnieniomierze, apteczki turystyczne, zestawy pierwszej pomocy, stolik zabiegowy, środki do profilaktyki próchnicy. Czasu na ich zrobienie wiele nie ma.

Ustawę o finansowym wsparciu wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach przyjęto we wrześniu. – Od razu złożyliśmy wniosek. Decyzję o tym, że dostaniemy pieniądze mieliśmy na przełomie października i listopada. Osobiście zawieźliśmy wszystkie dokumenty do urzędu marszałkowskiego, żeby sprawę załatwić jak najszybciej. Jednak dopiero na początku grudnia otrzymaliśmy pieniądze – mówi Jerzy Żochowicz, zajmujący się sprawami oświaty w miasteczkowskim urzędzie miasta.

Już wcześniej pracownicy szkół robili rozeznanie, gdzie najkorzystniej zrobić zakupy. Jednak dopóki nie było pieniędzy na koncie, żadnych transakcji nie można było dokonać. Teraz trzeba się spieszyć, żeby zdążyć je wydać do końca roku. Samorządy od początku skarżyły się, że dano im zbyt mało czasu. Poza tym, choć pieniądze na doposażenie gabinetów bardzo się przydają, to jednak jeszcze potrzebniejsze byłoby dofinansowanie na zwiększenie godzin pracy higienistek.

(esp)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.