Pomóż Dawidowi, by nie bał się ciszy

Chłopak ma 16 lat i od urodzenia ogromne problemy ze zdrowiem. Ze względu na głuchotę, wszczepiono mu implant słuchowy, co wiąże się z noszeniem zewnętrznego procesora. Niestety, potrzebne jest nowe urządzenie, które poprawi komfort życia Dawida. Na stronie Fundacji Siepomaga trwa zbiórka na rzecz tarnogórzanina. Urządzenie kosztuje ok. 40 tys. zł. Jeśli możesz – pomóż.

Dawid Brzęczek urodził się 3 miesiące przed czasem, co jest przyczyną wielu problemów ze zdrowiem. Jest niepełnosprawny, ma m.in. wodogłowie pokrwotoczne, autyzm wczesnodziecięcy, mózgowe porażenie dziecięce, niedorozwój móżdżku, cierpi na głuchotę całkowitą, krótkowzroczność, astygmatyzm, nie mówi. Po urodzeniu przeszedł zapalenie opon mózgowo–rdzeniowych, posocznicę, gronkowca, retinopatię.

Procesor zastępczy

Od dziecka korzysta z implantu słuchowego, dzięki któremu ma kontakt z rodzicami. – Dawid bardzo źle znosi sytuację, w której nie słyszy – tłumaczą rodzice chłopca Alina i Dariusz. Kiedy trzeba ściągnąć procesor, chłopak bardzo się denerwuje, staje się agresywny. Jest dzieckiem autystycznym, nie rozumie, co się dzieje. Dlatego kiedy w urządzeniu trzeba np. wymienić baterię, jego mama robi to wtedy, gdy syn śpi.

– Sprzęt się psuje, a na to nie mamy wpływu. Na nowy czeka się bardzo długo, a naprawa trwa nawet miesiąc. Dla Dawida oznacza to wiele tygodni bez jakiegokolwiek kontaktu – mówią rodzice. Tak jest obecnie: chłopak korzysta z wypożyczonego urządzenia. Jego własne zostało uszkodzone przez niepełnosprawnego kolegę ze szkoły. Nie wiadomo, jak zakończy się próba naprawy. Wypożyczenie sprzętu to, jak przyznają rodzice, ogromny stres, bo odpowiadają za niego finansowo. Jeszcze większym jest myśl, że kolejne urządzenie mogłoby zawieźć w weekend, gdy nie działają firmy wypożyczające procesory.

Rozwiązaniem jest kupienie procesora zastępczego, który mógłby być użyty w sytuacji  awaryjnej. Koszty jego zakupu przekraczają jednak możliwości finansowe rodziców Dawida. Dlatego zbierają pieniądze na stronie Fundacji Siepomaga.

 

Wpłat można dokonać poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/dawid-brzeczek.

 

Tradycyjny przekaz pocztowy:

Fundacja Siepomaga, ul. Za Bramką 1,

61-842 Poznań,

numer konta: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 (Alior Bank)

tytułem: 20529 Dawid Brzęczek darowizna

IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.