Polacy kochają diety? Raport o zwyczajach żywieniowych

Czy zdrowo znaczy drogo? Zbadano nawyki żywieniowe Polaków. Wielu z nas uważa, że zdrowa żywność to droga żywność, jednocześnie 60 proc. Polaków uważa, że odżywia się zdrowo.

Cateromarket to porównywarka cateringów dietetycznych. Specjaliści porównywarki zapytali 1200 respondentów, co myślą o zdrowym odżywianiu, na jakie diety się decydują i co myślą o dietach pudełkowych. Jakie wysnuli wnioski?

Z odpowiedzi wynika, że jesteśmy świadomi tego, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma sposób odżywiania. Mało tego, 6 na 10 Polaków uważa, że odżywia się zdrowo. Co to znaczy w praktyce? Rezygnujemy ze słodyczy, podczas zakupów czytamy etykiety produktów, czyli nie chcemy spożywać podejrzanych dodatków do żywności. Poza tym wykluczamy z jadłospisu – przynajmniej na poziomie deklaracji – żywność przetworzoną.

Zdrowo znaczy drogo?

Aż połowa z nas uważa, że zdrowa dieta wiąże się z dużymi wydatkami. Jednocześnie coraz częściej korzystamy ze specjalistycznych firm cateringowych i decydujemy się na dietę pudełkową. Decydujemy się na nią z wygody, mimo że nie jest to tania opcja. Zalety? Dietetycy za nas przygotowują jadłospis, liczą kalorie, a gotowe zestawy codziennie trafiają do naszego domu.

– Rynek cateringu dietetycznego stale rośnie, zwiększa się też jego dostępność. Dziś już nie jest to luksus, na który mogą pozwolić sobie jedynie mieszkańcy dużych miast, ponieważ zwiększa się liczba firm, które działają na terenie mniejszych miejscowości. Polacy przekonali się, że warto zaufać specjalistom i oddać w ich ręce kwestię dla siebie najważniejszą – zdrowie. Wybierając dietę dla siebie, szukamy posiłków odpowiednio zbilansowanych, których głównym celem nie jest pozbawienie nas zbędnych kilogramów, a dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki składników odżywczych – komentuje Łukasz Sot, ekspert ds. cateringu dietetycznego, współzałożyciel serwisu Cateromarket.pl.

Cały raport można znaleźć TUTAJ

Elżbieta Kulińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.