Plogging w Parku Śląskim

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi w Parku Śląskim odbędzie się bieg połączony ze zbieraniem śmieci. Plogging, bo o nim mowa, to coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu.

Moda na plogging dotarła do nas ze Skandynawii. To aktywność, która jest połączeniem biegania i zbierania śmieci, przez co poprawia nie tylko kondycję, ale i stan środowiska. Pierwszy w regionie plogging odbędzie się 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi w Parku Śląskim, start o godzinie 15.00 spod budynku Planetarium Śląskiego.

Każda osoba, która zdecyduje się wziąć udział w tym wydarzeniu, otrzyma rękawiczki i papierową torbę na śmieci. Zwycięzcą biegu, którego dystans wynosi pięć kilometrów, będzie ta osoba, która przybiegnie na metę z największą ilością śmieci. Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego.

Miłośnicy przyrody i aktywności na świeżym powietrzu dzień wcześniej, 21 kwietnia, mogą się wybrać nad zalew Nakło-Chechło również na sprzątanie Ziemi, ale w tym przypadku połączone z ogniskiem.  Zbiórka o godz. 9 na polu namiotowym.

(eka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.