Piekary mają jeden z najnowocześniejszych szpitali w kraju

Na pierwszy ogień poszła endokrynologia. Potem przyszedł czas na geriatrię, izbę przyjęć i chirurgię. W ubiegłym tygodniu wykonano pierwszą operację. Kończy się przeprowadzka szpitala do nowego budynku. Opóźniona o ponad rok.

To sztandarowa inwestycja Piekar Śląskich. Opóźnienie w przeprowadzce to przede wszystkim efekt kłopotów z rozstrzygnięciem przetargu na zakup sprzętu. Teraz wszystko dopięte jest już na ostatni guzik.

W ubiegłym tygodniu do nowego budynku przenoszona była ginekologia i położnictwo. Oddział jest nie tylko nowoczesny, ale i urządzony tak, by pacjentki czuły się komfortowo. Zadbano o ciepłe kolory ścian i sali operacyjnej, są ozdoby w dziecięcym klimacie, a na ścianach ma się pojawić fototapeta ze zdjęciami maluchów urodzonych w piekarskim szpitalu. Ostatni przeprowadzany oddział to interna – planowany termin przeprowadzki to 30 stycznia.

– Przeprowadzka ze starego do nowego budynku przebiega etapami z uwagi na bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów – podkreśla Zbigniew Żołnierczyk, prezes Piekarskiego Centrum Medycznego,które prowadzi szpital.

Na parterze nowego szpitala znajduje się izba przyjęć z pracowniami diagnostyki endoskopowej i obrazowej. Pierwsze piętro to oddział endokrynologiczny i geriatryczny. Na wyższych kondygnacjach są oddziały wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym, ginekologiczno-położniczy, noworodkowy i blok porodowy, chirurgii ogólnej i endokrynologicznej oraz blok operacyjny.

Na budowę i wyposażenie nowego szpitala z miejskiej kasy poszło prawie 100 mln zł. Jednak samorządowcy przekonują, że to dobrze wydane pieniądze, a placówka jest jedną z najnowocześniejszych na Śląsku, o ile nie w Polsce.

Agnieszka Reczkin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.