Piekarska urazówka z nowoczesnym sprzętem

Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich wzbogacił się o wysokiej klasy mikroskop operacyjny. Sprzęt jest przeznaczony do chirurgicznego leczenia urazów i schorzeń kręgosłupa. 

Do tej pory piekarska urazówka podobny mikroskop musiała dzierżawić. Nie był tak nowoczesny. – Znacząco ograniczał możliwości szkolenia i był znacznie mniej przyjazny w obsłudze. Nowy aparat jest krokiem milowym w rozwoju nowoczesnych technik chirurgicznych w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Oprócz wykształconej i zaangażowanej kadry medycznej wymagają one znaczących nakładów finansowych – mówił dr n. med. Jacek Trompeta, lekarz kierujący oddziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Neurotraumatologii.

Elżbieta Jabłońska, dyrektor szpitala, podkreślała, że zastosowanie tak nowoczesnego mikroskopu operacyjnego w chirurgii kręgosłupa pozwoli podnieść jakość zabiegów. Wzrośnie bezpieczeństwo i precyzyjność operacji z użyciem technik neurochirurgicznych.

Mikroskop operacyjny kosztował 300 tys. zł, zakup był możliwy dzięki dotacji z budżetu województwa śląskiego. Nowoczesny sprzęt ma perfekcyjną jakość obrazu oraz zautomatyzowaną obsługę. Pozwala transmitować obraz do monitora, co jest bardzo użytecznym rozwiązaniem w chirurgii kręgosłupa. Zabieg może obserwować cały zespół operacyjny, co umożliwia szkolenie kadry młodych lekarzy i pielęgniarek operacyjnych. Precyzyjne zabiegi mikrochirurgiczne są dla pacjentów bezpieczniejsze i mniej traumatyczne, przekładają się na krótszą hospitalizację i szybszą rekonwalescencję.

– Wiem, jak ważna jest inwestycja w odpowiedni sprzęt na każdym etapie procesu leczenia. To bardzo dobry zakup dla piekarskiej urazówki – komentował Dariusz Iskanin, radny wojewódzki.

(aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.