Opiekunka ze spółdzielni. Chętni poszukiwani

Pracownicy spółdzielni Zakątek Pomocy pomagają ludziom chorym i w podeszłym wieku, np. w zrobieniu zakupów czy posprzątaniu mieszkania. Spółdzielnia zatrudnia głównie opiekunki, jest też jedna sprzątaczka i pracownik “złota rączka”, którego wsparcie przydaje się także przy cięższych pracach u podopiecznych.

Zakątek Pomocy to inicjatywa Piekar Śląskich i Świerklańca, a konkretnie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spółdzielnia pełną parą ruszyła w styczniu tego roku. Obecnie umowę o pracę mają 4 osoby. 35 osób zatrudnionych jest na umowę zlecenie, pracują miesięcznie od 5 do 100 godzin.

Katarzyna Shuheber, prezes spółdzielni informuje, że w tej chwili pilnie poszukiwana jest jedna osoba do zatrudnienia na umowę o pracę. Chodzi o kogoś niepełnosprawnego albo długotrwale bezrobotnego (z III profilem). W przypadku umów zlecenie nie ma dodatkowych wymogów, chociaż preferowane są osoby bezrobotne. Nie ma ograniczeń wiekowych ani związanych z miejscem zamieszkania.

Klientami spółdzielni są głównie podopieczni ośrodka pomocy społecznej. Jednak świadczy ona także usługi odpłatne. Jak przyznaje Katarzyna Shuheber już jest sporo zapytań. Spółdzielnia jak każda firma dąży do osiągnięcia zysku. Jednak zarobione pieniądze służą celom społecznym – aktywizacji zawodowej i społecznej osób, które mają kłopoty z odnalezieniem się na rynku pracy. I efekty już widać. Chodzi nie tylko o źródło zarobku, ale i rozwój osobisty, poczucie, że jest się pożytecznym, że robi się coś istotnego.

Docelowo Zakątek Pomocy ma mieć siedzibę w powstających piekarskim Centrum Usług Społecznych. Teraz funkcjonuje pod dwoma adresami – siedzibę ma w Nakle Śląskim przy ul. Głównej 62, a biuro przy ul. Wyszyńskiego 11 w Piekarach Śląskich.

Agnieszka Reczkin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.