Olej zamiast mydła. Moda na OCM


Nowa alternatywa dla żelu do twarzy, pianki czy płynu micelarnego – nawet dla cery tłustej. OCM, czyli metoda oczyszczania i pielęgnacji skóry za pomocą olejów, podbija salony kosmetyczne, a potrzebne do zabiegu produkty królują na sklepowych półkach.

Nie bez powodu dokładne oczyszczenie skóry przeprowadza się przed każdym profesjonalnym zabiegiem kosmetycznym. Usunięcie zgromadzonych zanieczyszczeń i nadmiaru sebum umożliwia prawidłowe wchłanianie substancji odżywczych i tym samym uzyskanie najlepszych efektów pielęgnacji. To także czynność, którą należy regularnie przeprowadzać w domu, zapewniająca skórze zdrowy i świeży wygląd. Stąd też szeroka gama produktów do demakijażu i oczyszczania twarzy, szyi i dekoltu, różniących się po względem sposobu działania, konsystencji, przeznaczonych dla różnych typów cery.

Oczyszczający olej

W dobie popularności kosmetyków na bazie naturalnych składników coraz większym zainteresowaniem cieszy się OCM, czyli metoda mechanicznego oczyszczania skóry z zastosowaniem olejów. – Kluczem do sukcesu są naturalne właściwości oczyszczające oleju i wody. Połączenie tych dwóch składników tworzy na powierzchni skóry łatwą do zmycia emulsję, wiążąc wszystkie zgromadzone na niej zanieczyszczenia. Jednocześnie olej umożliwia zachowanie naturalnego, kwaśnego płaszcza ochronnego skóry, nie wysusza jej, nie powoduje częstego po umyciu twarzy uczucia napięcia i doskonale przygotowuje do dalszej pielęgnacji – wyjaśnia Katarzyna Lubos, kosmetyczka z Gabinetu Kosmetycznego BIO-BODY w Radzionkowie.

Zabieg, zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych, przebiega etapowo. Zaczynamy od rozprowadzenia i wmasowania oleju w suchą skórę twarzy, szyi i dekoltu, tak aby usunąć rozpuszczalne w tłuszczach zanieczyszczenia, makijaż i nadmiar sebum. Kolejna faza to aplikacja odpowiednio dobranego koncentratu ziołowego, który połączy się z obecnym już na skórze olejem. Następnie zaleca się masowanie skóry lekko zwilżonymi dłońmi, aż do powstania mlecznej emulsji, którą w gabinecie kosmetycznym zmywa się za pomocą kompresów, a w domu – dużą ilością letniej wody.

OCM dla wszystkich

Wbrew pozorom OCM rekomenduje się posiadaczkom wszystkich typów cery, nawet tłustej, gdyż oleje doskonale usuwają nadmiar sebum. – Jednak aby cieszyć się jak najlepszym efektem pielęgnacji, przy zakupie olejów kosmetycznych warto kierować się składem produktu. Ważne, by był oparty na naturalnyh składnikach, bez środków konserwujących, sztucznych barwników i substancji zapachowych. Zwracajmy uwagę, aby w skład substancji czynnych produktu wchodziły olej sezamowy, sojowy czy olej z orzeszków ziemnych, które zmiękczają i wygładzają skórę, jednocześnie chroniąc ją przed przesuszeniem – radzi Katarzyna Lubos.

Agnieszka Gabała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.