Nowy sprzęt w szpitalu

Na oddziale okulistycznym pojawił się nowy aparat angio OCT – podał Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach. Kilka dni wcześniej placówka pochwaliła się nowymi aparatami do znieczulenia ogólnego.

Aparaty służące do znieczulenia już są wykorzystywane na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii w WSP S.A. Jak twierdzą lekarze to “pierwsza liga w świecie sprzętu medycznego”.

Z kolei aparat angio OCT to bardzo nowoczesne urządzenie pozwalające na nieinwazyjne zbadanie oka. OCT (optyczna koherentna tomografia) wykorzystuje się w diagnostyce i monitorowaniu efektów leczenia schorzeń siatkówki, takich jak: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), retinopatia cukrzycowa, naczyniopochodne choroby siatkówki.

– Funkcjonowanie nowoczesnego aparatu umożliwia sprawniejszą diagnostykę, co przekłada się na zwiększenie ilości chorych, którzy będą mogli być objęci leczeniem – mówi dr n. med. Liliana Sokoła, ordynator Oddziału Okulistycznego.

Sprzęt kupiono dzięki dotacji rządowej dla tarnogórskiej placówki. Ponadto 80 tys. zł dołożył Urząd Miasta w Tarnowskich Górach.

(eka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.