Nie tylko Trójka ogranicza odwiedziny

W związku z koronawirusem okoliczne szpitale wprowadzają ograniczenia odwiedzin pacjentów. W niektórych przypadkach w ogóle ich zakazują.

W ubiegłą środę, 4 marca, zakaz odwiedzin pacjentów wprowadziło Górnośląskie Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich.  – Zakaz obejmuje pacjentów stacjonarnych. Zabiegi nie są odwołane. Za jego egzekwowanie odpowiadają kierownicy oddziałów. Personel pomoże w przekazaniu chorym rzeczy lub jedzenia. Do GCR-u często przyjeżdżają w odwiedziny całe rodziny, ze względu na obecną sytuację musimy ograniczyć dostęp osób postronnych, najważniejsze jest dobro pacjentów – mówi rzecznik prasowy GCR-u Marlena Szastok-Gazda. Dodaje, że w placówce jest wyznaczone miejsce dla spotkań z bliskimi, ale na razie bezpośrednich kontaktów pacjentom się nie zaleca. – Dmuchajmy na zimne. Z rodziną można skontaktować się przez telefon – stwierdza.

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. w Tarnowskich Górach tego samego dnia poinformował, że wprowadza ograniczenia w odwiedzaniu pacjentów w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną. Ograniczenia obowiązują do odwołania. Wizyty są możliwe między godz. 15 a 18, jednego pacjenta może odwiedzać jedna osoba. Na oddziale anestezjologii, intensywnej terapii i pediatrycznym o ograniczeniach wizyt decydują ordynatorzy. Osoby odwiedzające pacjentów będą pod nadzorem personelu.

Zmiany wprowadził również Zakład Pulmonologii na ul. Lipowej w Tarnowskich Górach.W godzinach od 15 do 20 jednego pacjenta może odwiedzać tylko jedna osoba. Pacjenci z objawami grypy mają zakaz wchodzenia na oddział.

Kompletny zakaz odwiedzin wprowadziła też piekarski szpital urazowy.

(aj)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.