Mrachacz pisze do Owsiaka

Trzeba przyznać, że radny Paweł Mrachcz, znany jako “Pepek”, pomimo tego, że jest najstarszym radnym powiatu tarnogórskiego obecnej kadencji, należy do jej najaktywniejszych członków. W listopadzie radny, zatroskany losem szpitala powiatowego w Tarnowskich Górach, postanowił zwrócić się do Jerzego Owsiaka z prośbą o przekazanie sprzętu ratującego życie i zdrowie najmłodszych pacjentów.

“W naszym mieście liczącym ok. 70 tys. mieszkańców od wielu lat działa Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. Bolesława Hagera. Jego historia sięga lat siedemdziesiątych. Od tego czasu wiele się zmieniło. Zarząd placówki wraz z samorządem dokładają wszelkich starań aby szpital należycie funkcjonował” – pisze radny Mrachacz. W dalszej części pisma wymienia, co udało się zrobić w ostatnich latach. To m.in. termomodernizacja fasady budynku, modernizacja oddziału chorób wewnętrznych, oddziału psychiatrycznego, remont SOR, budowa lądowiska dla helikopterów. “Niestety, to zaledwie kropla w morzu potrzeb” – stwierdza.

Następnie pojawiają się słowa uznania pod adresem Owsiaka i fundacji, a w końcu prośba o sprzęt. “Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy jedynym powiatem w Polsce, który boryka się z problemami finansowymi związanymi z utrzymaniem i funkcjonowaniem całej placówki medycznej. Wyrażamy jednak nadzieję, patrząc przez pryzmat dokonań Fundacji na przestrzeni ostatnich wielu lat, jak wiele ośrodków, placówek i szpitali w całym kraju zostało wyposażonych i doposażonych w bardzo nowoczesną aparaturę medyczną i to dodaje nam wiary i napawa optymizmem, że i nam uda się zapewnić naszym najmłodszym pacjentom należyte i godne warunki leczenia” – kończy list. Prośbę poparli też radni powiatowi pracujący w komisji ds. ochrony zdrowia, rodziny i spraw społecznych.

Inkubatory i wózki

Dyrektor szpitala Leszek Jagodziński odpisał radnemu, że oddział neonatologii chętnie by przyjął: inkubatory, wózki inwalidzkie i skaner naczyń krwionośnych. Z kolei oddział pediatryczny potrzebuje termometrów bezdotykowych, nebulizatorów membranowych (codziennie oddział wykorzystuje ok. 10). Przydałby się też spirometr.

Do tego dyrektor dołączył listę sprzętów potrzebnych szpitalowi na innych oddziałach. To m.in. aparaty USG, EKG, EMG, aparat do terapii ultradźwiękowe, do elektroterapii, defibrylator, kardiomonitor, nowoczesne łóżko porodowe i wiele innych.

Elżbieta Kulińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.