Możesz pomóc. Przekaż jeden procent podatku

Coraz więcej osób, instytucji, fundacji czy stowarzyszeń prosi o przekazanie na ich rzecz jednego procenta podatku. To duża pomoc i szkoda byłoby zapomnieć o wypełnieniu tej rubryki w rocznym rozliczeniu.

Lista wszystkich organizacji pożytku publicznego, na które można przekazać 1 proc. podatku, jest dostępna w urzędach skarbowych i w internecie. Przy czym to nie wszystkie możliwości. Jest jeszcze wiele ogólnopolskich fundacji, których podopiecznymi są mieszkańcy naszych miejscowości.

To na przykład Maja Rachwalska z Kalet, o której pisaliśmy już nieraz. Dziewczynka ma zespół Retta i wymaga stałej, kompleksowej terapii i rehabilitacji. Kolejni bohaterowie z naszych łamów to bracia Rafał i Mateusz Kycia z Miasteczka Śląskiego. Zdiagnozowano u nich nieuleczalną chorobę genetyczną, pełną mutację zespołu łamliwego chromosomu x, autyzm i wady rozwojowe. W ich przypadku też konieczna jest kosztowna rehabilitacja. Pomocy potrzebuje również syn policjanta z komisariatu w Zbrosławicach Jaś Jabłoński, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa w odcinku krzyżowo-lędźwiowym.

Potrzebujących pomocy jest dużo, dużo więcej. Zawsze warto sprawdzić, kto z mieszkańców okolicy liczy na nasze wsparcie. Kolejna możliwość to przekazanie 1 proc. podatku np. lokalnym ochotniczym strażom pożarnym czy drużynom harcerskim.

(esp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.