Maraton w pięciu

14 października na Księżej Górze odbył się Sztafetowy Maraton Miast i Gmin. W trzeciej edycji wzięło udział 93 pięcioosobowych zespołów. Najszybciej trasę pokonała Armia Janusza z Bytomia z czasem 02:23:27.

Widać, że nietypowa formuła biegu, sprawdziła się, a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie ma na koncie kolejną flagową imprezę. Organizacja była zresztą na wysokim poziomie, a biegacze i kibice zadbali o radosną atmosferę i zdrową rywalizację. W ekipie MS Radzionków biegł burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor, który swój odcinek pokonał równo z synem Jakubem, reprezentującym zespół Radzionków Żąda Dostępu do Morza.

Świerklaniecka grupa Ufoków rośnie w siłę – w ubiegłym roku biegł tylko jeden zespół, w tym roku trzy. W tym gronie wyróżniały się kreacje kobiecej ekipy Ufoków, w której biegły: Monika Waligóra-Wylężek, Justyna Godlewska, Joanna Cyl, Magdalena Kapała, Joanna Wieczorek. Najbardziej głośnych i oddanych kibiców mieli biegacze z piekarskiego Lecymy Durś. Wspierały ich panie z sekcji nordic walkingu: Katarzyna Malinowska, Marzena Frej, Grażyna Wilk i Grażyna Siwczyk.– Zabrałyśmy ze sobą kije i po wszystkim idziemy jeszcze pomaszerować, uwielbiamy Księżą Górę – mówiły.

– To bardzo nietypowy bieg, w którym chodzi o właściwe rozłożenie sił. Każdy zawodnik ma do pokonania dwie pętle po 2 km, potem może odpocząć, czeka na swoją kolej i ponownie przebiega obie pętle. Z analizy czasów wynika, że po pierwszym okrążeniu biegacze mają bardzo dobre wyniki, ale potem wielu opada z sił – mówił dyrektor MOSiR-u Marian Prodlik. Każda drużyna po zakończeniu dostała dyplom ze swoim zdjęciem, wielu biegaczy doceniono indywidualnie: za szybkość, przebranie, czy miejsce w klasyfikacji np. służb mundurowych.

– W tym roku biegną strażacy, policjanci, wojskowi i ratownicy wodni. Część zawodników walczy o podium, ale dla wielu ten bieg to okazja do poprawienia własnego wyniku, dopingowania kolegów i spędzenia aktywnie czasu w miłej atmosferze. Cieszy to, że wiele ekip jest mieszanych: biegną w nich kobiety z mężczyznami, starsi i młodsi – komentował.

Alicja Jurasz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.