Mammografia na rynku w Tarnowskich Górach

Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach do czwartku na tarnogórskim rynku można wykonać bezpłatną cyfrową mammografię.

Badanie można wykonać w mammobusie stojącym przed ratuszem. Dzisiaj, 19 lutego w godz. 10.00-17.00 oraz jutro 20 lutego (czwartek) w godz. 8.30-15.30.

Badania bez zapisów! Informacje tel. 32 278 98 96, 784 067 503.

Jednak należy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii – jeżeli była wykonana poza gliwickim Centrum Onkologii.

Ośrodek gwarantuje:
– najnowszej generacji cyfrowy mammograf, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania (mammobus jest jednym z kilku w kraju oferujących tak wysoki standard),
– opis zdjęć przez minimum 2 lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach, specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej,
– zapewnienie bezpłatnej opieki i dalszych niezbędnych badań w Centrum Onkologii w Gliwicach w przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi.

Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi.
Bezpłatne badanie przysługuje co 2 lata, ubezpieczonym Paniom w wieku od 50 lat (liczy się tylko rok urodzenia) do 69 lat.

 

(eka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.