Licytacja dla Agatki w Kozłowej Górze

9 tysięcy złotych – tyle zebrano podczas koncertu charytatywnego dla Agatki Szczepańskiej, który odbył się 11 kwietnia w filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze. Dziewczynka cierpi na padaczkę lekooporną. Czasami ma nawet 20 ataków dziennie. 

Kwota to efekt udanej licytacji, kiermaszu i cegiełek-biletów, ale przede wszystkim hojności uczestników, którzy zapełnili salę widowiskową w Kozłowej Górze oraz sponsorów, bo wydarzenie w różny sposób wsparło wiele różnych firm i instytucji. Pomysłodawcą koncertu był Piotr Koprowski, na co dzień artysta Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. Mama dziewczynki, Katarzyna Szczepańska, jest jego przyjaciółką. – Piotr jest znakomitym tenorem, ale też człowiekiem wielkiego serca – mówiła prowadząca koncert koleżanka z zespołu Katarzyna Grysko.

Każdy mógł licytować

Jak podkreśla Piotr Koprowski, imprezę udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu dyrekcji, grona nauczycielskiego i rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kozłowej Górze oraz filii miejscowego domu kultury. Wydarzenie miało więc bogaty program artystyczny, w którym znalazło się miejsce i na występy dzieci i młodzieży, i na dorosłych artystów w tym m.in. Marcina Jajkiewicza z programu “Jaka to melodia”, teatru tańca współczesnego Six Limbs Group z Radzionkowa  i artystów “Śląska”. Występy przeplatały licytacje. Bardzo wysoko, bo na kilkaset złotych zlicytowano piłki z podpisami piłkarzy Górnika Zabrze i GKS Katowice. Ale zainteresowaniem cieszyły się też inne przedmioty czy vouchery, a było w czym wybierać.

– Świetny wynik finansowy to zasługa prowadzącej Kasi Grysko, dzięki niej licytacja nabrała tempa i te rzeczy, które nie spodziewałem się, że pójdą powyżej 100 zł, zostały wylicytowane znacznie wyżej. Nie udało się sprzedać gitary akustycznej od Piotr Kupichy z jego autografem. Cena wywoławcza była dosyć wysoka, 1400 zł, ale gitara trafi na licytację internetową. 9 tysięcy złotych dla rodziców Agatki to duże wsparcie, rehabilitacja dziewczynki jest bardzo kosztowna i miesięcznie wynosi nawet 4 do 5 tysięcy złotych – podkreśla Piotr Koprowski.

Każdy, kto chciałby pomóc Agatce, może to zrobić, przekazując także 1 proc. podatku (KRS 0000186434, cel szczegółowy: Agata Szczepańska 730/S) lub przekazując darowiznę na jej subkonto: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “SŁONECZKO”, 77-400 Złotów, Stawnica 33A, tytuł: Agata Szczepańska 730/S.

 

Alicja Jurasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.