Koperty życia dla seniorów

“Koperta życia” to akcja, do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.

Inicjatywa skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel.

Dzielnicowi z całego powiatu tarnogórskiego będą organizować spotkania z seniorami, podczas których przekażą specjalnie zaprojektowane koperty. Pakiet z informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest łatwo dostępne i znajduje się w prawie każdym domu, co z kolei pozwala na szybkie znalezienie potrzebnych danych przez lekarza lub ratownika medycznego udzielającego pierwszej pomocy.

Koperta zdrowia posiada plastikowe etui, które zapobiega zamoczeniu formularzy i kart po umieszczeniu ich wewnątrz lodówki, posiada też specjalnie zaprojektowany magnes, pozwalający na zamocowanie jej na drzwiach lodówki.

Jeśli ktoś jest zainteresowany odebraniem kopert na własną rękę to są one dostępne w Starostwie Powiatowym przy ul. Karłuszowiec w punkcie informacji Wydziału Komunikacji (hol główny).

(eka)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.