Koncert dla Agatki Szczepańskiej

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o 2,5-letniej Agatce Szczepańskiej. Dziewczynka cierpi na padaczkę lekooporną. Czasami ma 20 ataków dziennie. Potrzebne są pieniądze na codzienną rehabilitację. 11 kwietnia w Kozłowej Górze o godz. 18 odbędzie się koncert charytatywny.

Mama dziewczynki, Katarzyna Szczepańska pochodzi z Piekar Śląskich. Pracuje na oddziale noworodkowym miejskiego szpitala – jest lekarzem w trakcie specjalizacji z neonatologii. – Jest moją przyjaciółką. Postanowiliśmy pomóc i zorganizować imprezę, z której cały dochód przeznaczony będzie na rehabilitację. Wiemy, że jest bardzo kosztowna. Jestem pozytywnie zaskoczony odzewem, ze strony różnych instytucji i osób prywatnych, które zgodziły się pomóc. Szczególnie chciałbym podziękować uczniom, rodzicom i gronu pedagogicznemu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kozłowej Górze oraz pracownikom filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze, bo obie te instytucje współorganizują koncert – mówi jeden z organizatorów Piotr Koprowski. Jest chórzystą w zespole-Pieśni i Tańca “Śląsk”.

Koncert w Kozłowej Górze

Koncert w domu kultury w Kozłowej Górze poprowadzi Katarzyna Grysko – solistka baletu w “Śląsku”. Na scenie wystąpią artyści ze “Śląska”, Marcin Jajkiewicz z programu “Jaka to melodia”, zespół Mistic – półfinalista programu “Must be the music”, teatr tańca współczesnego Six Limbs Group z Radzionkowa oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Piekarach Śląskich i  Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12. Bilety-cegiełki kosztują 15 zł. Już są dostępne w kasie.

Ale to nie wszystko. Odbędzie się także licytacja m.in. gitary akustycznej z  autografem Piotrka Kupichy z zespołu Feel, najnowszej płyty Marcina Wyrostka, płyt z podpisami artystów “Śląska” oraz  loteria fantowa, w której do wygrania będą m.in. vouchery na zabiegi kosmetyczne. – Trzymamy kciuki, żeby publiczność dopisała i była szczodra. Cały dochód będzie przeznaczony na rehabilitację Agatki, która od urodzenia zmaga się z padaczką lekooporną i jej konsekwencjami, czyli hipotonią oraz opóźnieniem psychoruchowym – mówi Piotr Koprowski.

500 zł na rehabilitację

Jak pisaliśmy w listopadzie, rodzinę Szczepańskich rehabilitacja kosztuje tygodniowo ok. 500 zł, mimo że część spotkań z fizjoterapeutami finansuje państwo. Dla dziewczynki rehabilitacja jest bardzo ważna, dzięki niej powoli uczy się chodzić. Rodzice ćwiczą z córką też samodzielnie – metodą Vojty 4 razy dziennie. Dziewczynka uczęszcza do przedszkola w Bytomiu i regularnie spotyka się z logopedą. Często dzieci z padaczką lekooporną nie mówią, więc trzeba z nimi wypracować alternatywne metody komunikacji.

Każdy, kto chciałby pomóc Agatce, może to zrobić, przekazując także 1 proc. podatku (KRS 0000186434, cel szczegółowy: Agata Szczepańska 730/S).

 

Alicja Jurasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.