Koncert charytatywny w Orzechu

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzechu organizuje Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy na rzecz Marty Konik oraz Piotra Piaseckiego. 

Marta Konik ma 16-lat, mieszka w Radzionkowie. Trudny czas choroby rozpoczął się dla Niej we wrześniu 2018 roku. Po trzech operacjach i długim okresie diagnozowania, stwierdzono nowotwór. W czerwcu 2019 roku rozpoczęła w zabrzańskim szpitalu chemioterapię. Ma nadzieję, że uda się jej rozpocząć kolejny etap leczenia lekiem nowej generacji – Trabektedyną,  który daje jej szanse na życie.

Piotr Piasecki – 57-letni mieszkaniec Bytomia zmaga się z SLA. Stwardnienie zanikowe boczne jest bardzo rzadką i ciężka chorobą neurologiczną, która obejmuje głównie komórki nerwowe odpowiedzialne za kontrolowanie dobrowolnego ruchu mięśni. W tej chwili ma niesprawne obie ręce, problemy z mową, osłabione nogi i oddech (jest leczony respiratorem nieinwazyjnym). Aby jak najdłużej zostać sprawnym wymaga rehabilitacji fizycznej i logopedycznej. Pan Piotr potrzebuje sprzętu, który choć trochę go usamodzielni – wózka elektrycznego ze stabilizatorem, schodołazu, a w przyszłości – specjalnego łóżka rehabilitacyjnego.

Program imprezy:

21 grudnia

godz. 15.00 – występ przedszkolaków ZSP w Orzechu – jasełka

22 grudnia

godz. 16.00 – kiermasz przed kościołem w Orzechu

godz. 17.00 – Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy w kościele pw. NMPJ w Orzechu

godz. 18.30 – dalsza część kiermaszu.

 

Podczas koncertu wystąpią: grupa wokalna Sing Kids z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu, nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzechu, Jacek Swoboda z zespołu Wszystkiego Dobrego (piosenki świąteczne do wierszy ks. Jana Twardowskiego), Adam Polakowski z zespołu Wesoła Biesiada, Iwona i Marcin Ziemniewicz z zespołu Kadosz.

Koncert poprowadzi Anna Jurzyca – prezenterka Radia Piekary.

Na kiermaszu bożonarodzeniowym będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli szkoły. (e)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.