Kłopoty z paznokciami

Wiosną do dermatologów zgłaszają się pacjenci ze zmianami paznokci stóp. Oczekują, że latem będą mogli bez skrępowania założyć klapki czy sandały.

Niestety, wyleczenie grzybicy zwykle trwa około 9 miesięcy. To doskonały przykład lekceważenia dolegliwości, z którymi borykamy się nawet latami, by gabinet lekarski odwiedzić dopiero w ostateczności.

– Podczas wizyty najważniejsza jest szczera rozmowa, która pozwala poznać prawdziwą przyczynę problemu. Interesuję się również nawykami żywieniowymi pacjenta, gdyż wyeliminowanie szkodliwych przyzwyczajeń to podstawa skutecznego leczenia – podkreśla lek. med. Grażyna Kaczor, dermatolog wenerolog z Przychodni Lekarskiej Santé w Bytomiu.

Wizyta u dermatologa przynosi ogromną ulgę borykającym się z chorobami alergicznymi i atopowym zapaleniem skóry. Lekarz służy radą w kwestii doboru produktów do pielęgnacji, minimalizujących dokuczliwy świąd i zapewniających ochronę przed dodatkowymi infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi.

– Poradnia dermatologiczna dysponuje też sprzętem do wymrażania brodawek ciekłym azotem. To szybka i skuteczna metoda usuwania brodawek wirusowych – podkreśla dermatolog. – Istnieje również możliwość przeprowadzenia badania dermatoskopowego, które pozwala bezboleśnie ocenić strukturę znamion i rozwiać wątpliwości już podczas pierwszej wizyty.

– Każdy problem dermatologiczny wymaga konsultacji ze specjalistą, zarówno ze względów zdrowotnych, jak i z uwagi na poczucie komfortu. Zadowolenie i ulga niesiona pacjentom jest największą radością w pracy lekarza – podsumowuje lek. med. Grażyna Kaczor.

tekst sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.