Judocy pomagają Łukaszowi

1450 zł zebrał UKS Dwójka na leczenie judoki Łukasza Wysockiego. Nastolatek, multimedalista mistrzostw Polski, doznał poważnego urazu kręgosłupa podczas zabawy w parku trampolin. Czeka go długie i kosztowne leczenie.

Łukasz Wysocki jest bytomianinem, ma prawie 18 lat i na koncie wiele medali mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych. 19 stycznia poszedł z kolegami do parku trampolin. Podczas próby wykonania podwójnego salta w tył, co robił już nieraz, niefortunnie upadł na kark. Stracił czucie w nogach – trafił do szpitala w Chorzowie, a potem do piekarskiej “Urazówki”. Stwierdzono krytyczne uszkodzenie rdzenia w odcinku szyjnym, jednostronne zwichnięcie kręgosłupa szyjnego o 90 stopni. Na szczęście szybko wykonano udaną operację – zwichnięcie nastawiono, usunięto dysk uciskający rdzeń i zastąpiono go implantem.

Łukasz powoli odzyskuje kontrolę nad górną częścią ciała, ale nie ma czucia w nogach. Potrzebne są kolejne operacje i zabiegi, lekarstwa, rehabilitacja, przystosowanie domu do potrzeb nastolatka. W akcję zbiórki pieniędzy na te cele zaangażowały się kluby judo w wielu miejscach Polski – organizują rodzinne treningi. Były już m.in. w Tarnowskich Górach i Lublińcu.

Pod koniec stycznia rodzinne charytatywne treningi zorganizował tarnogórski UKS Dwójka. Uczestniczyło w nim prawie 30 osób, zebrano 1450 zł. – Rodzice ćwiczyli ze swoimi dziećmi, dobrze się bawiliśmy i spędzaliśmy ze sobą czas. Tego typu trening jest prawie taki sam, jaki robimy dzieciom, zmniejszamy tylko intensywność ćwiczeń i czas ich trwania. Rodzice mogę odczuć, jak bardzo wymagające i wyczerpujące są zajęcia. Aktywizujemy wszystkie partie mięśniowe, także te, o których istnieniu nie mamy pojęcia. Jeden z rodziców po treningu powiedział, że tylko twarz go nie boli – mówi Krzysztof Głaz z Judo Tarnowskie Góry – UKS Dwójka.

Zbiórka na leczenie cały czas trwa na zrzutka.pl: Łukasz Wysocki – najtrudniejsza walka.

 

Agnieszka Reczkin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.