Jest milion dla Mikołaja


W niecałe dwa tygodnie udało się zebrać ponad milion złotych na leczenie Mikołaja Smola z Strzebinia. Trzylatek cierpi na nowotwór złośliwy – siatkówczaka, pieniądze są potrzebne na kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych, w specjalistycznej klinice.

Zbiórka na siepomaga.pl ruszyła 16 stycznia i chyba nikt nie spodziewał się, że będzie miała efekt kuli śnieżnej. Oprócz wpłat od pojedynczych darczyńców, czy większych grup jak uczniowie, strażacy, piłkarze, wiele osób zaczęło indywidualnie organizować licytacje. Sprzedawano usługi, obrazy, instrumenty, suknie ślubne, a nawet przejażdżkę wozem strażackim. Warunkiem była wpłata na rzecz Mikołaja Smola. Wymaganą kwotę udało się przekroczyć kilka dni przed zaplanowanym końcem zbiórki. W sumie trzylatka wspomogło ponad 20 tysięcy osób.

Chłopiec wkrótce poleci z mamą do Stanów Zjednoczonych, do kliniki doktora Abramsona, która specjalizuje się w leczeniu dzieci chorujących na siatkówczaka. Jednak pieniądze wciąż są potrzebne między innymi na przeloty do Stanów Zjednoczonych, których będzie w najbliższych latach co najmniej kilka i wszystkie koszty związane z pobytem za oceanem. Dlatego na ten cel zostaną przekazane pieniądze z biegu charytatywnego w Kaletach, który odbędzie się 17 lutego. 

Chłopiec znajduje się pod opieką Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”. Wpłaty można dokonywać na konto 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, w tytule przelewu 34827 Mikołaj Smol darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można też przekazać 1 proc. podatku na jego leczenie, KRS 0000037904, cel szczegółowy  34827 Mikołaj Smol. 

(aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.