Jak zatrudnić osobę niepełnosprawną?

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach zaprasza 9 maja w godz. 9-12 na otwarte bezpłatne spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Coraz więcej firm ma ogromne problemy z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników. Natomiast wśród osób żyjących z niepełnosprawnością jest wiele takich, które podjęłyby zatrudnienie i byłyby lojalne i zaangażowane w pracę, gdyby dać im taką możliwość. Jednocześnie pracodawca może skutecznie obniżyć swoje koszty związane z wynagrodzeniem takich osób.

Plan Seminarium:

1. Praca z osobami niepełnosprawnymi, w szczególności chorymi na stwardnienie rozsiane i inne schorzenia neurologiczne.

Karolina Kropornicka – Prezes Zarządu Stowarzyszenie SezaM

2. Finansowanie pracy osób niepełnoprawnych.

Jan Wroński – dyrektor Oddziału PFRON Katowice oraz Gabriela Knapik – PFRON Oddział Katowice

3. Finansowanie innych działań na rzecz pracodawców i osób z niepełnosprawnościami ze środków UE

Joanna Pauly – Prezes Zarządu APAULY GROUP Sp. z o.o.

4. Konsultacje dla zainteresowanych na temat integracji osób niepełnosprawnych w miejscu pracy, problemów występujących pomiędzy teorią a praktyką takiego zatrudnienia. Dyskusja – pytanie i odpowiedzi z udziałem firm zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Moderowanie – Joanna Pauly.

Cel spotkania – przekazanie wiedzy i praktycznych doświadczeń oraz rozwiązań związanych z zatrudnianiem i finansowaniem wynagrodzenia osób niepełnosprawnych.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Sami możemy- kompleksowy program integracji chorych na SM i ich rodzin” i jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Źródło: www.tarnowskiegory.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.