Jak walczyć z cellulitem? Odpowiedzią jest endermologia

Według statystyk aż 85% kobiet walczy z cellulitem. Częstymi przypadłościami są wiotkość skóry po ciąży i nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ud, brzucha czy pośladków. Odpowiedzią na te i wiele innych problemów jest endermologia. Kto może z niej skorzystać?

Endermologia to zabieg wykonywany urządzeniem wyposażonym w głowice masujące, które wykorzystując podciśnienie, stymulują wybrane obszary ciała. Technologia stosowana w gabinetach kosmetologicznych i rehabilitacyjnych umożliwia modelowanie sylwetki w okolicy brzucha, ud, pośladków, ale też przeprowadzanie zabiegów w obrębie rąk, łydek czy twarzy. – Intensywna stymulacja tkanek pobudza proces lipolizy, powodując redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jednocześnie podczas zabiegu następuje pobudzenie fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Uzyskujemy widoczne spłycenie zmarszczek i efekt jędrnej, odmłodzonej i lepiej odżywionej skóry – wymienia Magdalena Sapia, manager Centrum Kosmetologii i Fizjoterapii Kol-Med w Tarnowskich Górach.

Sposób na wiotką skórę

Z endermologii korzystają pacjenci walczący z nadwagą i tzw. lokalnymi otłuszczeniami, czyli nadmiarem tkanki tłuszczowej w problematycznych obszarach, trudnych do wymodelowania za pomocą ćwiczeń. Cieszy się powodzeniem wśród osób borykających się z trudnym problemem wiotkości skóry spowodowanym ciążą czy dużą utratą wagi. Endermologia znajduje też coraz szersze zastosowanie w rehabilitacji. Poprawiając krążenie krwi i limfy, spełnia funkcję drenażu limfatycznego. Jest też rekomendowana w przypadku stanów przewlekłego napięcia mięśniowego.

Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią, cierpiący na choroby krwi. Przeszkodą są także choroby nowotworowe, zapalenie żył oraz bielactwo. Do przeciwwskazań zalicza się też przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz niektóre infekcje.

Kwalifikacje i sprzęt

Decydując się na zabieg, warto skorzystać z usług wykwalifikowanego kosmetologa i zwrócić uwagę na sprzęt, jakim dysponuje. Potężny postęp technologiczny obecnie pozwala korzystać z urządzeń wyposażonych w zestaw głowic projektowanych z myślą o konkretnych obszarach ciała. Nie tylko z tradycyjnym zestawem rolek, również nakładek umożliwiających uzyskanie efektów już po kilku wizytach. – Mimo to rekomenduje się wykonanie serii 10 zabiegów, w odstępie co najmniej 2 dni. Na przykład 2-3 razy w tygodniu. Endermologia jest bezbolesna i nieinwazyjna. Nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta ani odbycia rekonwalescencji – wyjaśnia Magdalena Sapia. – Zabieg trwa około 30 minut. Pacjent przebywa w specjalnym kostiumie, który ułatwia zastosowanie urządzenia przy zachowaniu poczucia komfortu. Warto dodać, że endermologia pobudza proces usuwania toksyn z organizmu. Z tego względu podczas trwania serii zabiegów zaleca się wypijanie 2,5 litra wody dziennie.

Efekty zabiegów zwykle utrzymują się przez około 2 miesiące, co w dużej mierze zależy jednak od samego pacjenta. Aktywność fizyczna i zbilansowana dieta z pewnością pozwoli dłużej cieszyć się jędrną, smukłą sylwetką. A przy okazji doskonałym samopoczuciem.

Agnieszka Gabała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.