Gminy wspierają szpital w Bytomiu

Tworóg, Zbrosławice, Ożarowice, Radzionków i Miasteczko Śląskie wsparły Szpital Specjalistyczny nr w 1 w Bytomiu. Gminy przekazały w sumie 75 tys. zł na pomoc dla bytomskiej placówki. 

Każdy z samorządów przekazał szpitalowi 15 tys. zł. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup niezbędnego sprzętu oraz środków dezynfekujących i higienicznych, tak bardzo potrzebnych w walce z koronawirusem.
W ostatnim czasie placówkę, w której znajduje się oddział zakaźny, wsparły też fundacje, górnicy z Polskiej Grupy Górniczej oraz zwykli mieszkańcy. Dzięki temu szpital będzie wyposażony w karetkę i samochód do przewożenia wymazów pobranych od pacjentów oddziału zakaźnego, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, respiratory. Zostaną wybudowane dwie śluzy na oddziale zakaźnym.
Cały czas do akcji wspierania Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu włączają się wolontariusze oraz bytomscy rzemieślnicy, którzy zaangażowali się w akcję szycia maseczek ochronnych. Trafią one nie tylko do miejskiego szpitala, ale również pracowników służby zdrowia, przychodni, hospicjów czy aptek.
 (aj)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.