Dzieci na ścianie piekarskiego szpitala

Na oddziale ginekologiczno-położniczym i noworodkowym w nowym budynku piekarskiego szpitala ma się pojawić fototapeta ze zdjęciami… dzieci. Chodzi o te noworodki, które urodziły się właśnie w Piekarach Śląskich.

Kto chce, by jego dziecko “zawędrowało” na ściany szpitalnych korytarzy, powinien wysłać zdjęcie dobrej jakości wraz ze zgodę na jego wykorzystanie, podpisaną przez obu rodziców na adres mailowy rzecznikprasowy@piekary.pl. Rok urodzenia malucha – dowolny. Formularz zgody na wykorzystanie wizerunku znajduje się na stronie internetowej piekarskiego magistratu. Można je też dostarczyć do urzędu napisane odręcznie.

Zaczęło się od prośby zastępcy prezydenta Piekar Śląskich Krzysztofa Turzańskiego o przesyłanie zdjęć piekarskich maluchów. Najpierw publikował je na swoim blogu i facebookowym profilu. Potem zrodził się pomysł na wykorzystanie tych fotografii do wykonania fototapety. Ci, którzy odpowiedzieli na apel prezydenta, a teraz chcą, by zdjęcia znalazły na szpitalnych ścianach, muszą je wysłać jeszcze raz – w odpowiedniej jakości i ze wspomnianą zgodą.

(esp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.