Budujemy mapę miejsc przyjaznych niepełnosprawnym

Starostwo tarnogórskie wznawia akcję “Bądź przyjazny!”. Urząd zaprasza do rozbudowy mapy miejsc przyjaznych osobom z niepełnosprawnościami w powiecie tarnogórskim.

Jeśli jesteś właścicielem lub kierujesz firmą, sklepem, restauracją, kawiarnią, bankiem, szkołą, przedszkolem, żłobkiem, ośrodkiem kultury, obiektem sportowym, urzędem – dołącz do grona ludzi dobrej woli, dbających o to, aby niepełnosprawni czuli się dobrze w przestrzeni publicznej.
Jeśli wprowadziłeś udogodnienia dla takich osób, zgłoś się do, aby zaistnieć na tworzonej mapie. Miejsca uznane za przyjazne osobom z niepełnosprawnościami zostaną oznaczone specjalnym logo, nagrodzone dyplomem i umieszczone na mapie powiatu tarnogórskiego.
Wypełniony kwestionariusz – dostępny tutaj –  należy wysłać na adres pfron@tarnogorski.pl w terminie do 31 sierpnia 2018 r. W dniach 1-14 września 2018 r. zespół złożony z osób z niepełnosprawnością odwiedzi zgłoszone miejsca, aby zweryfikować informacje zawarte w kwestionariuszu.
Spełnienie wszystkich kryteriów zawartych w kwestionariuszu nie jest warunkiem przystąpienia do projektu.
W przypadku wątpliwości można kontaktować się z Gabrielą Kowalską – tel. 508 136 590.

Patronat medialny nad projektem, którego inicjatorem jest Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim, objęły Tygodnik Gwarek, TG Stacja. (e)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.