Bielizna do zadań specjalnych


Wychodzi ze strefy tabu, stając się ważnym elementem stylizacji. A pod ubraniem podkreśla nasze atuty i tuszuje defekty sylwetki. Bielizna idzie z postępem.

Biustonosze z ozdabiającymi dekolt paseczkami wciąż cieszą się uznaniem. Trend nie wydaje się być chwilową modą – pojawiają się nowsze i odważniejsze propozycje, również dla pań o większym biuście. – Do niedawna uważano, że bielizna powinna być niewidoczna. Dziś coraz częściej ozdobne, kolorowe ramiączka kontrastują z kolorem swetra, a koronkowe paseczki nad miską delikatnie wystają spod klasycznej białej bluzki. To ciekawy pomysł nie tylko na wieczorną stylizację – podpowiada Magdalena Majowska-Kapek, właścicielka salonu z bielizną Brastory w Tarnowskich Górach.

Ozdobą odsłoniętego dekoltu czy pleców mogą być akcesoria bieliźniarskie – koronkowe paski i ramiączka dopinane do biustonosza czy noszone niezależnie. Podobne produkty projektuje się z myślą o nogach – te mogą więc zalotnie wystawać spod wieczorowej sukienki. Oryginalną propozycją będą też podkreślające kształt sylwetki łańcuszki na ciało


Bielizna jak druga skóra

Decydując się na zakup sukienki ze zwiewnej, przylegającej tkaniny, coraz więcej pań inwestuje również w inny typ bielizny, który pozwala zatuszować niedoskonałości sylwetki. – O takiej propozycji warto jednak myśleć nie jako o bieliźnie wyszczuplającej, ale modelującej – podkreśla Magdalena Majowska-Kapek.

Możliwości jest wiele. Można zdecydować się na model z biustonoszem, który pozwala wymodelować biust, talię i brzuch, a pozostając przy własnym biustonoszu – wybrać body pod biust. Warto zwracać uwagę na sposób wykończenia dolnej części, która powinna być bezszwowa, aby uniknąć efektu nieestetycznych wałeczków na pośladkach. – Najnowszym propozycjom na szczęście już daleko do niewygodnych, krępujących ruchy i oddech modeli sprzed lat. Mimo to zawsze warto poświęcić czas na przymiarkę – komfort jest równie istotny co atrakcyjny wygląd – podkreśla nasza rozmówczyni.

W kategorii produktów modelujących warto też wymienić kombinezony, wyszczuplające rajstopy z wysokim stanem, i – tu ciekawostka – wracające do łask halki

Biustonosze multifunkcyjne i samonośne

Nie ma takiego kroju sukienki, do którego nie dałoby się dopasować odpowiedniego biustonosza. Przy głębokim dekolcie sprawdzają się modele z obniżonym mostkiem, przy odkrytych plecach – te z wymienną częścią pasa obwodu, którą można zastąpić transparentnym silikonowym pasem.

Praktyczne są biustonosze multifunkcyjne, umożliwiające zastosowanie kilku rozwiązań jednocześnie, dodatkowo wyposażone w tzw. długie ramiączka, które można zapiąć wokół talii, dodatkowo obniżając pas obwodu lub wokół szyi.

– Popularnością cieszą się biustonosze samonośne, składające się wyłącznie z misek przyklejanych do piersi. Tę propozycję zaliczyłabym raczej do akcesoriów bieliźniarskich, gdyż nie zapewnia takiej stabilizacji jak odpowiednio dobrany biustonosz. Z tego względu polecam je wyłącznie paniom z niewielkim biustem – podpowiada Magdalena Majowska-Kapek.

Agnieszka Gabała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.