Biegali dla siebie i dla Oliwii

90 ekip i  450 biegaczy wzięło udział w IV Sztafetowym Maratonie Miast i Gmin, który 13 października odbył się na Księżej Górze w Radzionkowie. Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie, a pomysł na drużynowe bieganie okazał się strzałem w dziesiątkę. 

W biegu brały udział pięcioosobowe ekipy. Każdy uczestnik miał przebiec 8,4 km, co w sumie dawało maratoński dystans, a na ostateczny wynik pracował cały zespół. W tym roku najszybciej trasę pokonała Armia Janusza (2:29:02), nieznacznie wyprzedzając Bytomskie Ślimoki (2:29:59). III miejsce zajęła ekipa Abex Rekreacja (2:34:53).

Przy kolejnych edycjach radzionkowski MOSiR będzie musiał chyba przemyśleć nazwę imprezy, bo w maratonie startowały nie tylko zespoły reprezentujące miasta i gminy, ale też dużo ekip służb mundurowych, biegacze z różnych firm i przedsiębiorstw, w tym z Poczty Polskiej, czy Rozbiegani Nauczyciele z Ornontowic. – Szukamy ciekawych biegów na Śląsku i nie tylko. Organizatorzy bardzo nas zachęcali do startu, przyjechaliśmy i bardzo się z tego cieszymy. Trasa nie była łatwa, ale daliśmy radę. Dla nas to pierwszy maraton w życiu, co prawda podzielony na pięć, ale go zaliczyliśmy –  mówili na mecie. Tak jak w poprzednich edycjach organizatorzy spisali się na medal, podobnie jak kibice i zawodnicy. Dopisała pogoda i pełna pozytywnej energii atmosfera. Część uczestników pokonywała trasę w krawatach – dokładali w ten sposób cegiełkę w wysokości 5 zł na rzecz leczenia Oliwii Hajdy z Radzionkowa, cierpiącej na ataksję móżdżkową.

 

(aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.