Bezpłatna pomoc w centrum wsparcia psychicznego

Centrum Wsparcia Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach zachęca do udziału w bezpłatnym programie skierowanym do osób, które potrzebują pomocy specjalistów.

Program jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, które mieszkają lub pracują w powiecie tarnogórskim, czują się samotnie, przeżywają trudności emocjonalne. Z pomocy mogą skorzystać wówczas, gdy potrzebują wsparcia psychologicznego, pomocy lekarzy psychiatrów, bądź mają potrzebę skorzystać z różnych form aktywizacji.
Udział w trwającym około 3 miesięcy programie jest bezpłatny. Kwalifikacja odbywa się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z lekarzem w siedzibie centrum przy ul. Opolskiej 21 w Tarnowskich Górach w budynku byłego szpitala nr 1.

Bez skierowania

Aby zakwalifikować się do program, nie trzeba mieć skierowania. W ramach oferty pacjenci mają dostęp między innymi do konsultacji psychiatrycznych, opieki psychologicznej, terapii zajęciowej, fizjoterapii, poradnictwa socjalnego a także nowoczesnego sprzętu komputerowego, który jest wykorzystywany do ćwiczeń uwagi i pamięci. Uczestnicy programu mogą liczyć na darmowe posiłki (śniadanie, obiad i podwieczorek). W uzasadnionych przypadkach ośrodek zapewnia transport pacjentów z miejsca zamieszkania.

Informacje szczegółowe można uzyskać pod nr 661-692-111. Strona internetowa projektu: http://wspsa.pl/projekt-centrum-wsparcia-zdrowia-psychiczn…/

(eka)

O ośrodku pisaliśmy w ubiegłym roku. Tekst dostępny jest TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.