Będzie sztab WOŚP w Tworogu

Zbliża się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia wolontariusze będą zbierać pieniądze na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej. Na mapie sztabów w powiecie tarnogórskim są nowości. 

W 28. finał WOŚP włączył się Tworóg. Sztab będzie działał w Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu. Szefową jest Sandra Grzesiek. – Już wcześniej myślałam o tym, żeby w Tworogu zorganizować sztab, w tym roku wreszcie się udało – mówi. Aktualnie trwa rekrutacja wolontariuszy. Już wiadomo, że w ramach finału w GOK-u odbędzie się większa impreza, wystąpi kilka zespołów rockowo-bluesowych. Ustalanie szczegółów programu trwa.

W Tarnowskich Górach, tak jak we wcześniejszych latach, będą dwa sztaby WOŚP. Jeden przy Hufcu ZHP Ziemi Tarnogórskiej, drugi przy II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach. W tym sztabie już brakuje wolnych miejsc dla wolontariuszy.

W Kaletach tradycyjnie sztab będzie działał w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Wolontariuszy ma być 50, chętni wciąż mogą się zgłaszać. Sztaby WOŚP będą też działać w Krupskim Młynie. Miasteczku Śląskim, Wieszowie i Piekarach Śląskich. Od kilku lat tradycją są kąpiele z morsami na zalewie Nakło-Chechło i można się spodziewać, że podobnie będzie przy okazji 28. finału.

Celem zbiórki będzie zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chodzi o doposażenie dziecięcych oddziałów  chirurgii ogólnej, kardiochirurgii czy neurochirurgii.

 

Alicja Jurasz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.