Akredytacja dla szpitala w Tarnowskich Górach

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. dr. Bronisława Hagera w Tarnowskich Górach, jako jeden ze 195  w Polsce otrzymał akredytację. Oznacza to, że spełnia wymogi odnośnie jakości usług, wykształcenia kadr i inne standardy.

Izabela Paprotna podkreślała, że akredytacja to zasługa wszystkich pracowników.

We wtorek, 28 maja w pałacu w Rybnej odbyło się uroczyste spotkanie załogi. Lekarzy, pielęgniarki, pracowników laboratoriów, wszystkich działów, niezbędnych dla funkcjonowania lecznicy zaprosił zarząd spółki. Zaprosił specjalnie po to, by im podziękować.

Przedstawiciele wszystkich komórek organizacyjnych szpitala w Tarnowskich Górach otrzymali dyplomy z wyrazami wdzięczności. Izabela Paprotna, prezes spółki podkreślała, że akredytacja to zasługa wszystkich pracowników. Podobno zaangażowania, było tak duże, że osoba, która przeprowadzała ocenę, była pod ogromnym wrażeniem personelu.
Docenienie szpitala to na pewno spora satysfakcja dla pracowników. Z drugiej strony jest to coś w rodzaju rękojmi dla pacjenta, potwierdzenie, że placówka jest “prześwietlona”, że przestrzegane są standardy postępowania z chorymi. Co ciekawe, akredytacja zbiegła się w czasie z przyznaniem tarnogórskiej “Trójce” certyfikatu Szpitala Przyjaznego Pacjentom.

Nic więc dziwnego, że pracownicy świętowali. A jako że święto powinno zostać zapamiętane, uczestników zaproszono na spotkanie z aktorem – Arturem Dziurmanem, znanym choćby z roli Leszka Jakubowskiego w serialu “Klan”. Po spotkaniu, w hallu pałacu odbyło się przyjęcie. Goście zjedli między innymi okazały tort, przygotowany specjalnie na tę okazję.

 

Jacek Tarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.