8 respiratorów z GCR Repty trafi do szpitala w Tychach

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji “Repty” z Tarnowskich Gór wypożyczyło respiratory tyskiej placówce. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megres w Tychach został przekształcony w placówkę o profilu zakaźnym. Sprzęt jest potrzebny do ratowania zdrowia i życia pacjentów z koronawirusem.

GCR “Repty” użyczyło osiem respiratorów FLIGHT 60 z pełnym oprzyrządowaniem. – W obecnej sytuacji solidarność między placówkami służby zdrowia jest szczególnie potrzebna, dlatego podjęcie decyzji o użyczeniu respiratorów było dla nas działaniem naturalnym i niezbędnym – mówi Norbert Komar, dyrektor GCR “Repty”. – Jestem przekonany, że przekazane przez nasz szpital respiratory będą stanowić istotne wsparcie dla placówki w Tychach – dodaje. Dyrektor GCR-u zapewnia też, że tarnogórska placówka ma zabezpieczone respiratory, które zapewnią jej bezpieczne funkcjonowanie.

Respiratory FLIGHT 60 umożliwiają przerywane lub ciągłe mechaniczne wspomaganie oddychania u pacjentów. Mogą być wykorzystywane do pomocy osobom zarówno dorosłym, jak i dzieciom o masie ciała wynoszącej minimum 5 kg.

(aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.