28. finał WOŚP – garnizon, morsy, koncerty

12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze będą zbierać pieniądze na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej.

Nie zabraknie ciekawych wydarzeń – sporo będzie działo się m.in. w Tarnowskich Górach i po raz pierwszy – w Tworogu. Kolejny raz odbędzie się morsowanie z okazji WOŚP.

Tarnowskie Góry

W mieście będą działać dwa sztaby: przy Hufcu ZHP Ziemi Tarnogórskiej i przy II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. W sumie będzie kwestować grubo ponad 140 wolontariuszy. Sztab przy Hufcu ZHP organizuje też dwie duże imprezy. W sobotę, 11 stycznia w Starej Stajni u Wojtachy odbędą się koncerty i licytacje. Na początek o godz. 18 zagra Toonel, o godz. 19 zaplanowano pierwsze licytacje, o godz. 19.30 będzie można posłuchać Mill Jard. Po ich koncercie i kolejnych licytacjach na scenie pojawi się takaKarma. O godz. 22 afterparty poprowadzi Skarbnik z Havany – Tarnogórska Grupa Bębniarska.

Natomiast w niedzielę, 12 stycznia o godz. 14 tarnogórski sztab WOŚP wspólnie ze Śląską Fundacją Pasjonatów Techniki Militarnej “Garnizon Górnośląski” zapraszają na Rynek. W programie prezentacja pojazdów militarnych, koncerty, animacje dla dzieci, grochówka, licytacje. O godz. 14.30 zaśpiewa Bernadeta Kowalska, potem wystąpią: Rafał Rebel (godz. 15.30), Okruszek Nie Ma Szans (godz. 16.30), Rusty Rage (godz. 17.30), Absynth (godz. 18.30). Główną licytację zaplanowano na 19.30, a po Światełku do Nieba na scenie zagra Hurrockaine.

Do WOŚP włączyło się Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach. W niedzielę, 12 stycznia zapraszają mieszkańców na strzelnicę przy ul. Towarowej między godz. 10 a 16. Będzie można postrzelać, a nawet wylicytować wystrzał z armaty.

Nad Chechłem

Wolontariuszy WOŚP nie zabraknie nad zalewem Nakło-Chechło, gdzie już po raz 6. odbędzie się morsowanie z WOŚP. Kto był w ubiegłych latach, wie, że atmosfera jest gorąca i radosna. Kumulacją jest wspólna zimna kąpiel w samo południe, ale wcześniej, o godz. 10.30 odbędzie się III Bieg “W samych gaciach” wokół zalewu. Zapisy trwają do 8 stycznia. Jak przypominają organizatorzy, bieg ma charakter nieformalnego spotkania towarzysko-treningowego, nie ma pomiaru czasu, nie są to zawody. Wokół zalewu można też przejść się z kijami lub po prostu przemaszerować – niekoniecznie w samych gaciach.

Tworóg

W tym roku do listy sztabów dołączył Tworóg. Kwestować będzie 17 wolontariuszy. Finał odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury, początek o godz. 14.30. W programie: pokazy strażackie ochotniczych straży pożarnych, licytacje gadżetów WOŚP, loteria, ognisko, słodkie przekąski, kawiarenka, kącik dla dzieci, malowanie twarzy. Sporo będzie działo się na scenie, na której wystąpią zespoły reprezentujące różne style muzyczne. O godz. 14.30 zagra rockowy Damberg, o godz. 15.30 kapela góralska Hora, o godz. 17 – Miva Cover Band. O godz. 18 będzie można posłuchać koncertu Łagiewniki Blues, a finał zakończy Światełko do Nieba, czyli puszczanie lampionów i występ grupy Sweetie and the Boys.

Krupski Młyn

Sztab WOŚP w Krupskim Młynie zaplanował wydarzenia i artystyczne, i sportowe. O godz. 13 w Potępie odbędzie się bieg “Policz się z cukrzycą”. Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy pobiegną lub przejdą z kijami ulicami Potępy, a za datki zebrane przy rejestracji na bieg (minimum 10 zł) zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Przedszkolaki będą miały do pokonania dystans 300 m, klasy od I do IV – 500 m, klasy IV do VIII – 1,5 km, a młodzież i dorośli – 4,7 km. Sporo będzie się działo w Domu Kultury w Potępie, gdzie od godzin popołudniowych będą odbywać się zajęcia dla dzieci, a na scenie zgrają zespoły muzyczne.

Kalety

W Kaletach finał WOŚP odbędzie się na Małym Rynku. Już o godz. 13 będzie tam możliwość oddania krwi. O godz. 14 do kwestowania z psami zaprasza grupa Nie Tylko Labradory, a grupy biegowe O Co Biega w Kaletach oraz Spartan Team&Art Beauty organizują bieg “Policz się z cukrzycą”. Start o godz. 14. Zapisy na www.elektronicznezapisy.pl oraz w biurze zapisów na miejscu od godz. 13. Występy na scenie ruszą o godz. 15. Wystąpią: przedszkolaki, uczniowie, grupa Power Dance, młodzież i dzieci z zajęć wokalnych, zagra kaletańska Miejska Orkiestra Dęta (godz. 16). O godz. 17 będzie okazja zobaczyć pokazy Śląskiego Klubu Karate i Kick Boxingu, o godz. 17.30 odbędzie się licytacja gadżetów. O godz. 18.30 zagra Great Line, a o godz. 19 – Azet i Pogo. Od godz. 14 do 19.30 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach odbywać się będą zawody Ninja OCR.

Miasteczko Śląskie

W Miasteczku Śląskim finał WOŚP odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury. O godz. 17 będzie można zobaczyć spektakl “Kot w butach”, w którym wystąpią zespoły taneczne działające przy MOK. O godzinie 18.30 przy akompaniamencie zespołu Mazem uczestnicy zapalą zimne ognie przy ośrodku.

Zbrosławice

W Zbrosławicach finał odbędzie się w Centrum Usług Publicznych. Sztab liczy 52 wolontariuszy. W programie kawiarenka, tzw. wolna scena dla lokalnych artystów, którzy będą mogli zaprezentować swoje talenty i koncert główny. Początek o godz. 16.

 

Alicja Jurasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.